×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Pierwszy weekend sierpnia w Szklarskiej Porębie upłyną w rytm piosenki turystycznej śpiewanej nie tylko przez studentów.

Baza Pod Ponurą Małpą już 45 raz gościła Ogólnopolską Turystyczną Giełdę Piosenki Studenckiej. Od czwartku do niedzieli grano i śpiewano.

Za dnia w centrum miasta a wieczorami w Bazie. Najmłodsi śpiewali na trójkowym skwerze „Od Giełdola do Opola” a ich rodzice w Parku Esplanada pobijali rekord we wspólnym śpiewaniu „Rzeki” Wolnej Grupy Bukowina.

Oczywiście Giełda, oprócz koncertów uznanych już gwiazd, to także konkurs. W tym roku wzięło w nim udział 42 wykonawców, którzy wyśpiewali 81 piosenek. Koncerty, które trwały do białego rana wysłuchało ponad 3 tysiące osób.

Szare Łosie, czyli najstarsi uczestnicy giełdy, do Szklarskiej Poręby zaczęli już przyjeżdżać z wnukami. Rośnie kolejne pokolenie słuchaczy i wykonawców.

W tegorocznym konkursie najlepiej śpiewali „Nieobecni”. II miejsce wyśpiewała Dorota „Sowa” Kuziela, a III Mateusz Rulski.

Wyróżnienie otrzymali: Małgorzata Bręczewska, zespół „Pod Wiatr” i „Gwadera” oraz wokalistka "Moon  Eyes".

Najlepszą piosenkę zaśpiewał Mateusz Rulski. II miejsce zajął Remigiusz Szuman, a III Adriej Kotin. Wyróżnienie otrzymali: Joanna Młoduchowska, zespół „Nad Porami Roku” i Angelika Chorycka.

Nagroda publiczności przypadła w tym roku dla zespołu „Pod Wiatr”.