×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Pierwsze spotkania warsztatowe z fotografii otworkowej już za nami.
Uczestnicy warsztatów na spotkaniu organizacyjnym zapoznali się z historią fotografii, a także mogli podziwiać prace innych miłośników tej niezwykle oryginalnej  techniki robienia zdjęć. Każdystworzył własny aparat camera obscura i wykonał pierwsze fotografie.

W sobotę młodzież udała się koleją Izerską ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie szukała inspiracji. Po powrocie z wycieczki w pracowni wywołano pierwsze zdjęcia. Efekt pracy był oczywiście zaskakujacy bowiem fotografia otworkowa jest chimeryczna, kapryśna i nieprzewidywalna, a zarazem pokazuje nam to co nieuchwytne i magiczne.

Przed nami jeszcze wiele ciekawych spotkań, na których uczestnicy będą mogli zdobywać umiejętności związane z obróbką zdjęć, stworzą animowany film, a przy ognisku i na wycieczkach poznają pozytywnie O-tworzonych. Z wybranych prac powstanie katalog, który stanie się swoistym przewodnikiem po Karkonoszach i Górach Izerskich. Najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane na Światowym Dniu Fotografii Otworkowej. 

Warsztaty będą trwały do końca maja 2012 r.  Po zakończeniu projektu prace będzie można podziwiać na zorganizowanej z tej okazji wystawie.

Organizatorem projektu jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.