×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szranki z Absolutem

Szranki z Absolutem

From 25.09.2021 18:00 until 25.09.2021 20:00

Categories: Wycieczki, Pokaz

Hits: 2576

Rate:

II Spacer Historyczny po Szklarskiej Porębie Dolnej

Na II Spacer Historyczny po Szklarskiej Porębie–Dolnej zaprasza Stowarzyszenie Edukacyjno-Prozdrowotne ANASA.
Cztery sceny z życia szklarskoporębian na przestrzeni wieków, przedstawione przez aktorów teatru Na Walizkach, zderzy spacerowiczów z pytaniami o sens ludzkiego działania, o miejsce człowieka w Karkonoszach i Górach Izerskich i odpowiedzialność za nie.
Po spacerze na uczestników czeka poczęstunek i odpoczynek w leżakowniach szpitala IZER-MED.

Na spacer w imieniu organizatorów zapraszamy w sobotę 25 września o godzinie 18. Miejsce zbiórki: szpital IZER-MED przy ul. Sanatoryjnej 1 w Szklarskiej Porębie.

W nastrój tajemnicy i fizycznych wyzwań wprowadzą w piątkowy wieczór 24 września o godz. 19  tancerze ognia i światła Irrbloss, przy pirytowych sztolniach opodal szpital IZER-MED.

Historia ludzi to ciągła adaptacja do świata i ciągła jego zmiana. To wyjście od strachu i niewiedzy do dominacji i kreacji. W historii ludzi w Szklarskiej Porębie / Schreiberhau oba prądy są widoczne niczym na dłoni. Od strachu przed siłami natury i tajemnicy osnutej wokół bogactw naturalnych Karkonoszy i Gór Izerskich, mieszkańcy tych ziem przekraczali kolejne progi własnych możliwości. Zmieniając, kształtując na nowo, niszcząc, zostawiając swój ślad w kosmicznym kalendarzu trwania otaczających nas gór.

Działaniu ludzi zawsze towarzyszy pytanie o sens tego wysiłku. Bóg, szatan, wolna wola, zysk, kuglarstwo, awanturnictwo, chęć przygody, snobizm – ilu ludzi, tyle popędów.
Przerzucamy nie tylko kamienie. Cały czas zmagamy się z sensem.

WSTĘP WOLNY

Organizatorami spaceru są Michał Pyrek i Bartosz Wójcikiewicz wraz z przyjaciółmi — Stowarzyszenie Edukacyjno-Prozdrowotne ANASA

II Spacer Historyczny po Szklarskiej Porębie Dolnej Szranki z Absolutem jest współfinansowany przez Miasto Szklarska Poręba

Drugi spacer historyczny po Sz.P.-Dolnej 25 września '21