×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dwa dni prawdziwie sportowych zmagań, ale też i świetnej towarzyskiej zabawy. Tak wyglądały Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Szklarskiej Porębie.
W sobotę i niedzielę zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: Cross rozgrywanym w Górach Izerskich i Hill na Szrenicy. Wystartować mógł każdy: dzieci, juniorzy, dorośli i seniorzy. Największą popularnością cieszył się Cross na dystansie 10 km, w którym ścigało się ponad 300 osób. Niemal setka zawodniczek i zawodników stanęła na starcie dystansu na 20 km, a w niedzielnym wejściu na Szrenicę udział wzięło niemal 200 śmiałków.
Oficjalne wyniki dostępne są na stronach:
http://www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1188
Nordic Walking to stosunkowo nowa dyscyplina, polegająca na marszu ze specjalnymi kijami. Ta forma rekreacji zdobywa coraz większe grono miłośników wśród amatorów aktywnego wypoczynku. Choć Nordic Walking nie kojarzy się jeszcze ze sportem, to coraz bardziej popularne „chodzenie z kijami” w wersji wyczynowej wymaga świetnego przygotowania kondycyjnego i technicznego. Z Nordic Walking, jako jednego z elementów treningowych, korzystają w sezonie letnim m.in. narciarze biegowi. Miłym akcentem były listy Justyny Kowalczyk i Tomasza Sikory skierowane do uczestników Mistrzostw:

„Drodzy Uczestnicy Mistrzostw Świata w Nordic Walking,
Szklarska Poręba - Jakuszyce, choć bardziej te zasypane śniegiem, są dla mnie miejscem magicznym. To tu zdobywałam swoje pierwsze krajowe trofea i to tu po raz pierwszy mogłam walczyć dla własnej publiczności w Pucharze Świata. Wierzę, że i Wy wywieziecie stąd furę wspaniałych wspomnień. Cieszę się, że wybraliście Nordic Walking, czyli dyscyplinę tak bliską moim ukochanym biegówkom. Życzę Wam wszystkim świetnego samopoczucia, niesłabnącej woli walki, wielkiej frajdy, porządnego zmęczenia i tego co w sporcie najważniejsze -  satysfakcji :)
Trzymam za Was mocno kciuki!
Połamania kijków:
Justyna”

„Witam Serdecznie
Kolejny raz będziemy mieli okazję śledzić rywalizację w Mistrzostwach Świata Nordic Walking. Bardzo mnie cieszy, że dyscyplina sportu, którą wybraliście, tak dynamicznie się rozwija. Niestety nie mam możliwości osobistego spotkania z Wami, ale obiecuję, że będę mocno za wszystkich ściskał kciuki. Życzę wszystkim połamania kijów i zadowolenia z siebie.
Pozdrawiam
Tomek Sikora”

Mistrzostwom Świata towarzyszyły I JAKUSZYCKIE SPRINTY NA ROLKACH TERENOWYCH. To bardzo ciekawa alternatywa dla tych, którzy nie ograniczają się do płaskich asfaltów i chcą spróbować trochę innej techniki zbliżonej do narciarstwa biegowego. Choć tego typu sprzęt wyposażony jest w hamulce jazda na nim dostarcza niezapomnianych wrażeń. Rywalizacja na kilometrowej trasie, odbyła się na samej Polanie Jakuszyckiej. System rozgrywania zawodów był podobny do tego, który stosuje się w narciarstwie biegowym - najpierw  eliminacje, a potem rywalizacja w półfinałach i  finale. Łącznie wystartowało 16 zawodników w kategoriach kobiety i mężczyźni.
Wyniki: http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/4198-pl.pdf