×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Niemal 2 tysiące rowerzystów wzięło udział w tegorocznym Festiwalu Rowerowym BikeAction. Na Szrenickim stoku spotkali się po raz 17 udowadniając, że moda na rowery nie mija. Wręcz przeciwnie, jeździ coraz więcej osób. 

Festiwal Rowerowy w Szklarskiej Porębie to spotkanie różnych dyscyplin. Od bardzo widowiskowych zawodów w rowerowym zjeździe (downhill), poprzez wszelkiego rodzaju skoki (dirt i BMX) czy wreszcie maraton MTB, który tradycyjnie przyciąga największą grupę rowerzystów ścigających się na trzech dystansach. Warto też wspomnieć o zdobywającym coraz większą popularność rowerowym Enduro, a przecież Festiwal Rowerowy w Szklarskiej Porębie to miejsce polskich narodzin niektórych rowerowych dyscyplin.


Przy okazji zawodów dla dorosłych, rezegrane zostały też bardzo poważne i bardzo emocjonujące zawody dla dzieci.  Odbyły się mini targi rowerowe, pokazy filmów rowerowych i wycieczki rowerowe. 

Trzydniowe rowerowe zmagania pod Szrenicą tradycyjnie zakończyły się wielkim finałem, jakim jest konkurs skoków do wody. Impreza do Szklarskiej Poręby ściąga tysiące publiczności, bowiem skoki są bardzo widowiskowe.

 

 O festiwalu rowerowym szeroko informowały media. Do Szklarskiej Poręby przyjechały m.in. ekipy TVN24 oraz TVP Wrocław. Ta ostatnia zrealizowała półgodzinny program nie tylko o rowerach, ale różnej formie aktywności sportowej, turystycznej i kulturalnej w Szklarskiej Porębie.Warto obejrzeć http://www.tvp.pl/wroclaw/rozrywkowe/tylko-u-nas-najpiekniejszy-dolny-slask/wideo/17082013/12130987