×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Ponad 400 zawodniczek i zawodników wzięło udział w I półmaratonie górskim Wielka Pętla Izerska rozgrywanym 20 lipca w Szklarskiej Porębie. Zwycięzca potrzebował 1 godziny i 20 minut aby pokonać niemal 21 km trasę.

 

Pierwszy półmaraton okazał się wielkim sukcesem górskich biegów amatorskich zanim jeszcze wystartował. Towarzystwo Sportowe Regle Szklarska Poręba ze względów bezpieczeństwa ograniczyło liczbę startujących do 450 zawodników. Ostatecznie na mecie zameldowało się 429 osób. Najszybciej trasę przebiegł Piotr Holly z Wałbrzycha.

Zaraz za nim na mecie pojawili się dwaj wrocławianie: Bieniamin Buszewski oraz Sławomir Pieczurowski. Wśród pań najlepszą górską biegaczką okazała się Anna Ficner ze Złotoryi, która na metę przybiegła przed Danutą Piskorowską z Wrocławia i Dominiką Jarosz z Jeleniej Góry. Na uwagę zasługuje też bardzo dobry występ reprezentantów gospodarzy. Piotr Ryszard Czechorowski był 17, a liczna reprezentacja TS Regle zajęła miejsca w pierwszej 50.

 

Wielkiej Pętli Izerskiej towarzyszyły też zawody dla dzieci i ich rodziców. Na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada rozegrane zostały biegi dla dzieci. Trochę szkoda, że frekwencja była słaba, bowiem organizatorzy dla dzieci mieli przygotowanych sporo nagród. Może za rok będzie lepiej. Organizatorzy już zapowiedzieli, że dwukrotnie zwiększą limit startujących.

 

Szczegółowe wyniki tutaj

Strona www Wielkiej Pętli Izerskiej

 

W tym sezonie w Szklarskiej Porębie odbędą się jeszcze dwa biegi górskie. Już na początku sierpnia w ramach Maratonu Karkonoskiego rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w biegach górskich, a ostatniego dnia sierpnia zaplanowano Letni Bieg Piastów.