×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Jak połączyć trasy biegowe Polany Jakuszyckiej z centrum Szklarskiej Poręby? To bardzo proste. W dzielnicach Szklarskiej Poręby jakimi są Biała Dolina i Osiedle Huty uruchomione są ścieżki łączące się z oficjalnymi trasami Biegu Piastów. Wystarczy założyć narty biegowe i wyznaczonymi ścieżkami spokojnie dojechać do Polany Jakuszyckiej. Prezentujemy wycinek mapki z zaznaczonymi trasami.
Zaznaczone na mapie kolorem zielonym narciarskie ścieżki będą utrzymywane w okresie ferii zimowych skuterem przez Lokalną Organizację Turystyczną. Prowadzą przez stary Park Zdrojowy od DW ”Halny” i Centrum Motoryzacyjne, oraz od dworca Huty do Chatki Robaczka (punkt 42 i 43).
Po oficjalnym przejęciu w dniu 16.01.2013. przez Miasto terenu dworca Huty, przygotowany został prowizoryczny parking dla potrzeb narciarstwa biegowego i przystanku Kolei Izerskiej. Obecnie warunki śniegowe nie pozwalają Stowarzyszeniu Bieg Piastów przygotować ratrakiem wszystkich narciarskich ścieżek spacerowych prowadzących w kierunku Białej Doliny i Oś. Huty. Tymczasowo odcinek drogi na Czerwony Potok od punktu 40 i do Chatki Robaczka od punktu 41 (Ściernisko), przygotowuje skuterem Lokalna Organizacja Turystyczna.
Trasy na Białej Dolinie i Osiedlu Huty to bardzo interesujące udogodnienie dla narciarzy biegowych. Dzięki pomocy i zaangażowaniu Lokalnej Organizacji Turystycznej zimowa oferta Szklarskiej Poręby stała się bogatsza.