×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items


W drugim dniu wizyty przedstawicieli FIS, FIS Marketing AG oraz ekspertów telewizyjnych sprawdzono poziom przygotowań do zawodów Pucharu Świata oraz World Uphill Trophy.
  

Doświadczeni organizatorzy udzielali porad komitetowi organizacyjnemu ze Szklarskiej Poręby.Możemy uczyć się od najlepszych. Przy tych zawodach będą współpracować osoby z całej Polski, bo będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych roku 2012.

Pojedynek Justyny Kowalczyk z Marit Bjoergen i Terese Johaug w Polsce zapewne będą obserwować miliony kibiców w kraju. Jeżeli na zawodach pogoda będzie tak dobra, jak podczas inspekcji, to świat po raz pierwszy będzie mógł zobaczyć piękno Karkonoszy i Gór Izerskich w najlepszym wydaniu. Nad produkcją telewizyjną pracują bowiem wybitni eksperci z Polski i Szwecji.

Pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w Polsce to szansa pokazania światu, że potrafimy się zorganizować równie dobrze, jak Skandynawowie czy Niemcy. Szklarska Poręba po tych zawodach ma szansę na powrót do elity kurortów narciarskich Świata. Musimy tylko utrzymać tempo przygotowań.

Pozytywna ocena powinna nas motywować do jeszcze bardziej intensywnej pracy. Biegi narciarskie to wprawdzie dyscyplina dla indywidualistów takich jak Justyna Kowalczyk, ale przygotowanie zawodów to już praca zespołowa. Sukces zależy od pogody i umiejętności zespołowej pracy osób przygotowujących zawody.  W połowie lutego cała Polska zobaczy efekty pracy osób zaangażowanych w przygotowania.


Więcej o Pucharze Świata