×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Święto Patrona w Szkole Promującej ZdrowieSzkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki uroczyście obchodziła swój dzień patrona. Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Tadeusza Kościuszki. Uroczystość związana z Patronem Szkoły doskonale wpisuje się więc w obchody Roku Kościuszkowskiego. Uczniowie naszej podstawówki przygotowali z tej okazji bogaty program artystyczny nawiązujący do uroczystej przysięgi jaką 223 lata temu Naczelnik Powstania Tadeusz Kościuszko składał na krakowskim rynku. Na program złożyły się pięknie wygłaszane wiersze okolicznościowe oraz pieśni "Bartoszu", "Piękna jest moja Ojczyzna". Uczniowie przebrani w stroje krakowskie, uzbrojeni w kosy, pozwolili zebranym wyobrazić sobie czasy Insurekcji.

Drugim ważnym wydarzeniem tego dnia było wręczenie naszej szkole Wojewódzkiego Certyfikatu "Szkoła Promująca Zdrowie". Program Szkoła Promująca Zdrowie (SzPZ) realizowany jest w Polsce od 1991 r. Koncepcja Szkoły Promującej Zdrowie „wyrosła” z ogólnych założeń promocji zdrowia, rozwijanej przez Światową Organizację Zdrowia oraz z dorobku kilku międzynarodowych konferencji poświęconych szkolnej edukacji zdrowotnej. Szkoła promująca zdrowie zwiększa możliwości młodych ludzi do podejmowania działań i dokonywania zmian. Jest miejscem, w którym młodzi ludzie pracując razem z nauczycielami i innymi osobami, mogą osiągnąć sukces. Wzmacnianie młodych ludzi, wspieranie ich wizji i idei, umożliwia im wpływ na ich życie i warunki życia.  Zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia). – definicja wg. według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Fundamentami działalności Szkoły Promującej Zdrowie są zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, promocja zdrowia poprzez właściwą higienę, realizację programów profilaktycznych.  W naszej szkole powołany został specjalny Zespół ds. promocji zdrowia i zdrowego stylu życia, który czuwał nad prawidłową realizacją zadań programu.  W efekcie szkoła otrzymała specjalny certyfikat, który na ręce Pani Dyrektor Justyny Kozik, przekazał Lech Stempel, przedstawiciel Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, przyznając jednocześnie, że jest pod dużym wrażeniem ilości i jakości działań związanych z promowaniem zdrowego stylu życia w naszej szkole.

 • Hits: 270
 • Hits: 247
 • Hits: 248
 • Hits: 243
 • Hits: 257
 • Hits: 264
 • Hits: 240
 • Hits: 238
 • Hits: 240
 • Hits: 216
 • Hits: 199
 • Hits: 245
 • Hits: 231
 • Hits: 220
 • Hits: 238
 • Hits: 1838
 • Hits: 242
 • Hits: 244
 • Hits: 263
 • Hits: 238
 • Hits: 228
 • Hits: 253
 • Hits: 217
 • Hits: 227
 • Hits: 217
 • Hits: 232
 • Hits: 238
 • Hits: 252
 • Hits: 224
 • Hits: 237
 • Hits: 238
 • Hits: 244
 • Hits: 240
 • Hits: 246
 • Hits: 273
 • Hits: 235
 • Hits: 245