• Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego NR 1 wędrują Magicznym Szlakiem Ducha Gór
    " Nasze przedszkolaki chcą zdobyć w tym roku szkolnym miano Odkrywcy Magicznej Szklarskiej Poręby. W porozumieniu z przedstawicielami Biura Promocji Miasta zostały wybrane punkty z Mapy Skarbów Ducha Gór, które przedszkolaki muszą odwiedzić i na specjalnych kartach odwzorować zamieszczone na kamieniach hologramy.
    Dzieci z dużym zainteresowaniem przystąpiły do wykonania zadania, do którego również bardzo aktywnie włączyli się rodzice. Swoją wędrówkę przedszkolaki rozpoczęły od punktu „Informacja Turystyczna’’, gdzie poznały zasady odnajdywania skarbów- hologramów. Odwiedziły Starą Chatę Walońską, gdzie zostały poddane próbie czterem żywiołów i otrzymały certyfikat pierwszego stopnia wtajemniczenia walońskiego. Wspólnie
    z rodzicami odnalazły skarby znajdujące się na Skale Karczmarza. Odbyły również wycieczkę do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie oprócz odnalezienia skarbu przedszkolaki miały okazję poznać przeznaczenie oraz działalność tego obiektu. Pod okiem pracowników Centrum prowadziły badania w pracowni laboratoryjnej i plastycznej. Wędrówki przedszkolaków połączone są z poznawaniem przez nich legend i ciekawostek na temat naszego miasta.
    Na naszych odkrywców czeka jeszcze wiele ciekawych miejsc, a my mamy nadzieję że nasze działania przyczynią się do dostrzeżenia przez nich piękna naszej okolicy i rozbudzenia przywiązania do regionu.