• II OLIPMPIADA ROWEROWA PRZEDSZKOLAKÓW
    23.09.2010r. po raz kolejny odbyła się Olimpiada Rowerowa Przedszkolaków. W zawodach wzięły udział dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 oraz Nr2 w Szklarskiej Porębie. Organizatorami Olimpiady byli Przedszkole Samorządowe Nr 1 oraz Straż Miejska w Szklarskiej Porębie. Przy dopingu rodziców, kolegów z przedszkoli i Szkoły Podstawowej Nr 5 dzieci miały za zadanie pokonać wyznaczoną trasę rowerową, w trakcie której jurorzy sprawdzali wiedzę dzieci na temat znajomości znaków drogowych oraz zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. Szeroka wiedza i sprawność dzieci została nagrodzona ,,paszportem rowerowym’’ oraz pamiątkowym dyplomem i prezentami. Przedszkole nasze od lat promuje zdrowy styl życia i propaguje zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. W tym roku szkolnym odbył się już rajd rowerowy oraz akcja ,,Zgubek’’. Poprzez te akcje rozwijamy również coraz większą współpracę z instytucjami, którym leży na sercu dobro i bezpieczeństwo dzieci.
    Olimpiada odbyła się przy współudziale służb i instytucji naszego miasta i powiatu. Pomocą w jej organizacji zajęli się przyjaciele naszego przedszkola : Straż Miejska , Straż Graniczna z Jeleniej Góry , Straż Pożarna ze Szklarskiej Poręby oraz funkcjonariusze Policji z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Rajd zakończył się pokazem tresury psa policyjnego oraz pokazem akcji ratunkowej Straży Pożarnej ze Szklarskiej Poręby. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przebiegu rajdu, a tym samym przyczyniając się do tego aby nasze dzieci mogły zdrowo i bezpiecznie żyć.