Bieg na 5

Bieg na 5

From 29.12.2019 10:00 until 29.12.2019 15:00

At Szklarska Poręba; Góry Izerskie

Categories: Sport, Zawody

Hits: 4015


Biegiem przez pięć godzin można pożegnać rok 2019 w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Można to zrobić na nartach lub bez nich, jak i samodzielnie wybrać dystans. Bieg rozegrany zostanie w niedzielę 29 grudnia, na pętli długości pięciu i pół kilometra. Do klasyfikacji liczyć się będzie dystans pełnych pętli, które pokona zawodnik.
Można zakończyć rywalizację już po 5,5 km lub po wielokrotności tego dystansu. Są tacy, którzy chcą przebiec nawet 44 km i więcej.
Trasa Biegu na 5 będzie wiodła po dwóch bardzo popularnych drogach: Górnym i Dolnym Duktach Końskiej Jamy w Górach Izerskich. Start i meta oraz punkt odżywczy będą w tym samym miejscu: w Jakuszycach.

Bieg na 5 odbędzie niezależnie od pogody. Jeśli nie będzie warunków śniegowych do biegania na nartach, zawody zostaną rozegrane jako bieg bez nart. A jeśli śnieg spadnie, to zawodnicy pomkną na nartach luz bez — wedle wyboru.

Organizatorem Biegu na 5 jest stowarzyszenie BIEG PIASTÓW. Oficjalnym partnerem Biegu na 5 jest województwo dolnośląskie.
Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej: www.biegpiastow.pl

Bieg na 5

Bieg na 5