×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Ultra Bike Maraton oraz Szosowy Klasyk na początek rowerowego lata!

Ultra Bike Maraton oraz Szosowy Klasyk na początek rowerowego lata!

From 04.07.2020 09:00 until 05.07.2020 17:00

At Szklarska Poreba, Poland

Categories: Zawody

Hits: 4779

Rate:

Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa górskiego oraz szosowego do Szklarskiej Poręby. W ramach Festiwalu Rowerowego BIKE WEEK, 4 i 5 lipca odbędą się u nas kultowe zawody rowerowe

Ultra Bike Maraton oraz Szosowy Klasyk!

Sezon rowerowy w tym roku wystartował z lekkim opóźnieniem, Chyba każdy wie dlaczego. Bike Maraton 2020 zainauguruje rowerowe lato w Szklarskiej Porębie. Ultra Bike Maraton będzie nawiązaniem do pierwszego Bike Maratonu, który również – w lipcu 2001 roku – odbył się w Karkonoszach i Górach Izerskich. Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba oraz Szosowy Klasyk Szklarska Poręba to również kontynuacja najstarszego w Polsce festiwalu rowerowego Bike Week Szklarska Poręba.
Każdy wie, że w tym roku sytuacja jest wyjątkowa. Wszyscy muszą podejść bardzo poważnie do zawodów. Koniecznością jest ograniczenie gromadzenia się, zachowanie dystansu między zawodnikami, przestrzeganie procedur i komunikatów organizacyjnych, a przede wszystkim zachowanie zdrowego rozsądku. Zawody rozegrają się na bardzo dużym areale, aby rozproszyć zawodników, organizatorów i osoby postronne.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w jednym wyścigu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 150 zawodników. Na takie właśnie grupy startowe zostaną podzieleni przed startem uczestnicy. Po to został wprowadzony limit uczestników, a zamknięcie zapisów do Ultra Bike Maraton nastąpi w niedzielę 28 czerwca o godz. 2359.
Podział na grupy startowe odbędzie się wg przelicznika sektorowego, a lista startowa z podziałem na grupy zostanie opublikowana na stronie internetowej zawodów 30 czerwca. Grupy sektorowe będą startowały w odstępach minimum 20 minutowych tak, aby po każdej grupie można było przeprowadzić dezynfekcję miejsca startu. Pierwsza grupa na trasę GIGA Ultra Bike Maraton wyruszy już o godz. 9.

Zawodnicy przed wejściem do strefy startowej, a także w sektorze startowym zobowiązani będą do zakrywania ust i nosa. Komunikat o możliwości odsłonięcia ust i nosa nastąpi bezpośrednio przed startem każdej grupy. Zawodnicy z późniejszych grup startowych nie powinni się gromadzić przed wejściem do strefy startowej przed czasem. Wstęp do niej będzie możliwy tylko dla zawodników danej grupy — bez udziału publiczności.

Biuro zawodów przed Ultra Bike Maratonem w Szklarskiej Porębie rozpocznie pracę już 27 czerwca i będzie działać do 3 lipca. W dniu startu — 4 lipca — już nie będzie wydawało numerów!

Harmonogram pracy biura zawodów:
• 27-28 czerwca, Hotel Bornit Szklarska Poręba, w godz. 10-16
• 29 czerwca-2 lipca, siedziba Bike Maraton, budynek PROKOSTAL przy ul. Miarki 42 w Jeleniej Górze, w godz. 10-15
• 3 lipca, parking opodal SKI Arena Szrenica, w godz. 14-21

Organizatorzy zachęcają drużyny oraz grupy kolarskie do delegowania kapitanów drużyn by odbierali numery startowe dla całych teamów. To na pewno przyspieszy wydawanie numerów i ograniczy ilość osób w biurze zawodów.

Meta Ultra Bike Maratonu tradycyjnie zlokalizowana będzie na nartostradzie Puchatek. Wstęp do strefy mety będą mieli tylko zawodnicy wjeżdżający na metę. Ze względu na obostrzenia nie będzie działać tradycyjny bufet na mecie. Każdy zawodnik otrzyma swój pakiet finiszera: woda, napój, owoce oraz pyszne pasty przygotowane przez Interferie Sport Hotel Bornit, we wyznaczonej tylko dla zawodników strefie gastronomicznej. Na mecie oraz w strefie gastronomicznej każdy będzie musiał zachować dystans min. 2 m od pozostałych uczestników lub zakryć usta i nos.
W strefie mety nie będzie możliwości kibicowania przez osoby towarzyszące – wyścigi muszą odbyć się bez udziału publiczności.

Dla bezpieczeństwa na wszystkich przejściach do stref będą płyny do dezynfekcji rąk. Regularnie będą też dezynfekowane: pole startowe, zaplecze sanitarne oraz wszelkie miejsca, przez które będą przemieszczać się zawodnicy.

Więcej na https://bikemaraton.com.pl oraz https://szosowyklasyk.pl

Bike Week Szklarska Poręba 2020