×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Zebranie konsultacyjne w sprawie zmian nazw ulic w Szklarskiej Porębie

Zebranie konsultacyjne w sprawie zmian nazw ulic w Szklarskiej Porębie

From 06.06.2017 14:00 until 06.06.2017 15:00

At Słowackiego 13, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Categories: Dla przedsiębiorców i organizacji

Hits: 7746

Rate:

Zapraszam mieszkańców Szklarskiej Poręby na zebranie konsultacyjne w sprawie zmian nazw ulic w Szklarskiej Porębie

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U. z 2016 r. poz. 744), już w 2016 roku po przeprowadzeniu konsultacji społecznych, Rada Miejska w Szklarskiej Porębie dokonała zmiany nazwy ulicy Armii Czerwonej na Izerską. W toku dalszego postępowania przedstawiłem do konsultacji Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu we Wrocławiu wykaz ulic (1 Maja, Armii Ludowej, Batalionów Chłopskich, [Władysława] Broniewskiego, [Mariana] Buczka, [Jana] Krasickiego, [Stefana] Okrzei, Partyzantów, [Wincentego] Pstrowskiego i [Ludwika] Waryńskiego) z prośbą o wydanie opinii co do konieczności zmiany ich nazw. Dyrektor
IPN po dokonanej analizie orzekł, że zgodnie z treścią ww. ustawy, konieczność zmiany nazw występuje w przypadku ulic Armii Ludowej, [Jana] Krasickiego i [Mariana] Buczka.

Zapraszam Mieszkańców Szklarskiej Poręby a w szczególności Mieszkańców ulic Buczka, Armii Ludowej i Krasickiego oraz przedstawicieli Instytucji i Przedsiębiorców mających siedziby przy tych ulicach, na zebranie konsultacyjne, które odbędzie się 6 czerwca o godz. 14:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie przy ul. Słowackiego 13, sala ogólno-funkcyjna na I piętrze.

Temat konsultacji: zmiana nazw ulic w Szklarskiej Porębie Do konsultacji przedstawiam następujące propozycje zmian nazw ulic: w miejsce [Jana] Krasickiego – [Ignacego] Krasickiego, w miejsce [Mariana] Buczka – Granitowa i w miejsce Armii Ludowej – Sudecka.

Inne propozycje Mieszkańców mile widziane. O dalszej procedurze konsultacyjnej będziemy informować Mieszkańców na bieżąco.

Burmistrz Szklarskiej Poręby
Mirosław Graf

Pismo do pobrania [396.42 KB]