×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Najbardziej szalona impreza narciarska sezonu zimowego w Szklarskiej Porębie już za nami.
Na sobotnich zawodach stawili się żądni mocnych wrażeń narciarze i snowboardziści, którzy potrzebują zdecydowanie mocniejszej dawki adrenaliny.


Zawody rozpoczęły się o godzinie 16:00. Na stoku narciarskim Babiniec zostały przygotowane dwa kickery 15 i 8 metrowe. Zawodnicy w formie jamu oddawali treningowe skoki. Kiedy lista zgłoszeń została już zamknięta uczestnicy wzięli udział w eliminacjach. Kolejne oddane skoki liczyły się do ogólnej klasyfikacji, po czym Jury wybrało trzech narciarzy i trzech snowboardzistów, którzy przeszli do finału. A w finale trzeba było naprawdę zaprezentować wysoki poziom.
W kategorii snowboard wygrał Łukasz Boryniec ze Szklarskiej Poręby. Należy podkreślić, że „Młody” już od kilku lat interesuje się freestylem i zaczyna odnosić poważne sukcesy. W kategorii narty bezkonkurencyjny okazał się „Benek”.
Sceneria zawodów (wieczór i podświetlone skocznie) wyglądała bardzo malowniczo.  Zgromadzeni kibice byli oczarowani nie tylko miejscem zawodów, ale przede wszystkim wysokim poziomem sportowym. Gospodarzami całej imprezy byli Dj Jasiu oraz Duże P.
Na miejscu zawodów była obecna ekipa telewizji 4 Fun TV, która filmowała przebieg zawodów oraz przygotowała trochę materiału z samej Szklarskiej Poręby. Relacji z Babiniec Night Jam Session na antenie 4 Fun TV możemy spodziewać się za około 2 tygodnie.
Zawody zakończyły się o godzinie 19:00. Ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców miała miejsce w Klubie Jazgot. Nagrodami głównymi był wysokiej klasy sprzęt sportowy firmy Salomon (narty i deska snowboardowa) oraz akcesoria narciarskie.
Po dekoracji był czas na gratulacje dla zwycięzców i rozmowy o przyszłorocznej edycji imprezy. Podczas  afterparty zagrali Kosmos Mega Sound System, Duże P oraz Royale Punk.
Kto nie był niech żałuje. Babiniec Night Jam Session jest bardzo ciekawą i widowiskową imprezą, która z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników i widzów.
Dziękujemy serdecznie zawodnikom, GOPR-owcom, właścicielom stoku Babiniec za udostępnienie miejsca, MOKSiAL-owi, miastu Szklarska Poręba, sponsorom oraz wszystkim, którzy w mniejszym stopniu przyczynili się do sukcesu imprezy.
Do zobaczenia w przyszłym roku.

Referat Promocji Miasta

FOTO