×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Na dziewiąte spotkanie z cyklu Terra Incognita zaprosiliśmy Tomasza Nasiółkowskiego – geografa na co dzień pracującego jako meteorolog w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Śnieżce.

Jest licencjonowanym przewodnikiem górskim na obszarze Sudetów, gdzie prowadzi wycieczki piesze oraz autokarowe. Posiada także uprawnienia pilota wycieczek krajowych i zagranicznych oraz przewodnika miejskiego po Pradze czeskiej. Oprócz oprowadzania grup po Dolnym Śląsku, Polsce i Europie podejmuje się wypraw o charakterze trampingowym i trekkingowym do krajów azjatyckich. Prowadzi również prelekcje i wykłady multimedialne, w których przedstawia opowieści i slajdy ze swoich podróży.

 

Tym razem zaprowadził słuchaczy do Gruzji, o której opowiada, że: „według legendy, Stwórca dał Gruzinom najpiękniejszy zakątek Ziemi - kipiący zielenią, pełen żyznych pól i malowniczych gór. Jak Ten istny Raj zamieszkany jest przez wesołych, uśmiechniętych i niesamowicie gościnnych ludzi, dla których powiedzenie, że "gość jest zesłany przez Boga" jest niemalże święte. Przemierzając tereny historycznej Kolchidy czy Iberii, nie raz mogłem przekonać się o jego prawdziwości, witany z otwartymi ramionami i podejmowany słynnym, kaukaskim winem”.

Spotkania z cyklu Terra Incognita odbywają się w Chacie Izerskiej . Ich organiztaorem jest Referat Promocji Miasta.