×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

WyznaczMY przyszłość Szklarskiej Poręby!

Pod takim hasłem odbyła się debata metodą Open Space, na  temat realnych kierunków rozwoju miasta, w zakresie sportu, kultury i turystyki.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej i Agencję Rozwoju i Innowacji w ramach projektu „Partnerstwa na rzecz rozwoju”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczestnictwo w takiej debacie jest całkowicie dobrowolne, więc uczestnik może w każdej chwili opuścić grupę i udać się do innej. Dzięki temu, że uczestnicy sami biorą odpowiedzialność za swój czas i wybierają interesujące ich zagadnienie, wyniki prac zaskakują pomysłowością i często grupa kończy pracę gotowym pomysłem do zrealizowania.

Podstawowym założeniem projektu jest aktualizacja Strategii Rozwoju Miasta, wnioski z debaty mają służyć temu celowi.
Na spotkaniu była bardzo duża frekwencja, poza 50 zainteresowanymi mieszkańcami, na debacie gościła również Pani Poseł Marzena Machałek.
W panelu konferencyjnym Burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński przywitał wszystkich mieszkańców oraz przedstawił idee przystąpienia miasta do projektu. Po wyjaśnieniu metody, uczestnicy podzielili się na cztery grupy, zainteresowane poszczególnymi tematami: Sport, Kultura, Turystyka, Inne ważne. Każdej grupie powstały 4 najważniejsze tematy. (PDF)

Podczas każdej dyskusji został stworzony raport z listą uczestników, a także wnioskami, pomysłami i zamierzeniami ich realizacji. Dzięki pomysłowi Pana Piotra Beneckiego, aby stworzyć forum dla zainteresowanych, możliwe będzie ponowne zebranie uczestników danych tematów.

Więcej informacji o forum już wkrótce.