Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła VI Mistrzostwom Przedszkolaków w Narciarstwie Zjazdowym, które odbyły się w niedzielę 13 marca.

Na starcie stanęło 25 maluchów. Zjazdom, jak zawsze, towarzyszyły wielkie emocje zarówno po stronie małych zawodników jak i ich rodziców i dziadków.

Podczas tej edycji zawodów slalom został ustawiony w dolnej części nartostrady Puchatek przez Macieja Lipczyńskiego ze Szkoły Górskiej Wyrypa. 

Marcowe słońce rozpuściło nieco śnieg, liczyło się więc mocne odepchnięcie na starcie. Wiedzieli o tym rodzice krzycząc w ślad za startującymi „Odepchnij się, odepchnij i rura... !”. 

Dzięki Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu AS z Jeleniej Góry przeprowadzono profesjonalny pomiar czasu. Style jazdy były różne, od pługu lekceważącego wyznaczoną trasę po jazdę na krawędziach.

Wszystkim jednak dopisywały wyśmienite humory. Każdy z zawodników dostał dyplom i medal za uczestnictwo, najlepsi odpowiednio: złoty, srebrny i brązowy medal oraz zaproszenie na zjazdy na Alpine Coaster ufundowane przez Rodzinny Park Rozrywki Esplanada.

Organizatorem narciarskiej zabawy było Przedszkole Samorządowe nr 2 oraz Klub Sportowy „Szrenica”. (A. Kaczmarska)

WYNIKI we wszystkich kategoriach wiekowych.