W sobotę 5 czerwca odbył się w Harrachovie 10. Międzynarodowy Turniej Amatorskich Drużyn Mieszanych w Piłce Siatkowej.

Jak co roku zaproszenie do wzięcia udziału w zawodach, o Puchar Miasta Harrachova, wpłynęło również do Szklarskiej Poręby. Siatkarze spod Szrenicy startowali we wszystkich poprzednich edycjach tego turnieju, nie mogło wiec zabraknąć nas i w tym roku. W zawodach, na dwóch boiskach klubu Iskra Harrachov, ostatecznie wystartowało dziewięć zespołów z Czech, Niemiec i Polski. Nasz kraj obok Szklarskiej Poręby reprezentowała drużyna” TKKF Orle” z Jeleniej Góry. W pierwsze fazie zawody rozgrywano w dwóch grupach na dwóch boiskach. Nasi zawodnicy wylosowani zostali do grupy A, w której pięć drużyn walczyło systemem „każdy z każdym”.
Po czterech meczach Szklarska Poręba wygrała zdecydowanie swoją grupę i z pierwszego miejsca awansowała do półfinałów –gdzie najlepsze cztery zespoły miały zmierzyć się w walce o główne trofeum. Bardzo dobra postawa w eliminacjach sprawiła, że wielu obserwatorów zaczęło upatrywać  w naszym zespole faworyta turnieju. Być może ta presja sprawiła, że nasz, najmłodszy w stawce, zespół nie potrafił wygrać w decydujących starciach. Ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce. Wygrała drużyna z Janowic (Republika Czeska), która triumfowała po raz drugi z rzędu, wygrywając w finale z TKKF Orle.

To była bardzo udana impreza. Zawody rozegrano przy pięknej słonecznej pogodzie. Siatkarze ze Szklarskiej Poręby potwierdzili, że należą do czołówki amatorskich zespołów naszego regionu –przegrali tylko jeden z sześciu rozegranych w tym dniu meczów. Kolejna okazja do zdobycia okazałego Pucharu Harrachova za rok.
W reprezentacji naszego miasta wystartowali: Tomasz Frąc - kapitan, Katarzyna Sulima, Magda Sobczak, Dominika Sobolska , Rafał Leszczawski, Bartek Wajdowicz i Mateusz Frąc.

Tekst Tomasz Frąc

Zdjęcia Artur Leszczawski