×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Z żalem informujemy, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł  Maciej AbramowiczMaciej Abramowicz to postać od wielu lat związana ze Szklarską Porębą poprzez działalność zawodową i społeczną. Ratownik górski. W latach 1998-2010 pełnił funkcję Naczelnika Karkonoskiej Grupy GOPR. Zawsze gotowy do poświęceń, do ratowania ludzkiego życia. Przez kilka kadencji pełnił funkcję radnego Rady Powiatu Jeleniogórskiego oraz  radnego Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie. Współtwórca Stowarzyszenia Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach. Jego działania doprowadziły do utworzenia Rowerowej Krainy łączącej sąsiadujące ze Szklarską Porębę gminy. System tras rowerowych w Szklarskiej Porębie został uznany przez Polska Organizację Turystyczną za modelowy przykład produktu turystycznego.

W 2001 roku dzięki m.in. staraniom Macieja Abramowicza została wydana pierwsza bezpłatna mapa rowerowa „Rowerowa Kraina”, która doczekała się już 7 wznowień. Organizator zawodów rowerowych dla mieszkańców naszego regionu i turystów oraz cyklu zawodów skierowanych do mieszkańców pod nazwą Sudecka Młodzieżowa Liga Sportowa.

Przez lata popularyzował wszystkie rekreacyjne imprezy retro w naszym mieście i regionie, aktywnie w nich uczestniczył wraz z małżonką Iwoną.
Jego pasją i miłością  były Karkonosze, czemu dawał wyraz swoją pracą i działalnością społeczną promując nasz region i nasze miasto w wielu dziedzinach. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany, w tym honorowym tytułem Zasłużony dla Szklarskiej Poręby.
Odszedł Przyjaciel, Społecznik, Wspaniały Człowiek.

Maciej Abramowicz - nekrolog