×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Największy bieg narciarski w Polsce potrwa aż 16 dni

Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie—Jakuszycach A.D. 2021 rozpocznie się w sobotę 20 lutego. Zostanie rozegrany jako bieg indywidualny w dowolnym miejscu na świecie, ale z możliwością pokonania oryginalnej, oznakowanej trasy w Jakuszycach z oficjalnym pomiarem czasu. Na listach startowych jest ponad 4300 osób i ciągle ich przybywa, bo zapisy są otwarte.

Z uwagi na bezpieczeństwo i wymogi prawne nie będzie rywalizacji ani nagród, miasteczka ekspozycyjnego, kateringu, szatni, depozytu, strefy rozrywki, stoisk partnerskich, transportu zbiorowego ani biegów dzieci. Tak, wielu rzeczy nie będzie, jednak...
BĘDZIE wspaniała trasa w Górach Izerskich ze startem w Jakuszycach, piękny medal, pamiątkowy gadżet. Przede wszystkim będzie możliwość pobiegnięcia na dystansie zaliczanym do światowej ligi narciarskich biegów długich Wordloppet. Liga dopuściła bieg w takiej formule, pod warunkiem, że to organizator mierzy czas uczestnika. Stowarzyszenie Biegu Piastów — organizatorzy Biegu Piastów — to zapewniają.

45 Bieg Piastów

Powodem zmian są ograniczenia epidemiczne, zakazujące organizacji zawodów sportowych dla amatorów. Ministerstwo Sportu pozwala jednak na biegi wirtualne, czyli indywidualne, w dowolnych miejscach. Oczywiście z racji różnych tras nie ma mowy o rywalizacji.
Dzięki tym zmianom zwiększy się limit czasu na pokonanie trasy Biegu Piastów, co daje szansę na udział i ukończenie biegu dosłownie każdemu, kto potrafi poruszać się na nartach. Najkrótszy dystans to tylko 6 km. Każdy da radę!

By zachęcić biegaczy do startu w Jakuszycach, dla osób odbierających pakiet startowy w biurze wydawania numerów w Szklarskiej Porębie i mających zamiar zmierzenia się z izerskimi trasami, przygotowane są dodatkowe atrakcje. W wyznaczonych dniach dyżurować będą fotografowie i filmowcy, którzy uwiecznią osoby z numerami startowymi.

45 Bieg Piastów

Aby spełnić wymogi prawne i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, czas trwania czterdziestego piątego Biegu Piastów wydłużony został do 16 dni: od 20 lutego do 7 marca. Wyznaczonych zostało dziewięć dni, w których będzie można pobiec na izerskiej trasie z oficjalnym pomiarem czasu. Dzień i moment startu zawodnik wybierze sam. W innych dniach czas biegu trzeba sobie zmierzyć samemu.

Zaliczenie Biegu Piastów z oficjalnym pomiarem czasu będzie klasyfikowane do Worldloppet i Wielkiego Jakuszyckiego Szlema — trofeum za pokonanie zimowego, Letniego i Rowerowego Biegu Piastów na najdłuższych dystansach. Dodatkowym warunkiem dla każdego, kto chce znaleźć się na liście finalistów czterdziestego piątego Biegu Piastów jest rejestracja biegu w aplikacji Biegu Piastów lub na stronie datasport.pl. Będzie to potwierdzeniem uczciwego przebiegnięcia całego dystansu.

45 Bieg Piastów

Lista startowa jest otwarta! Już ponad 4350 osób z 20 krajów się zapisało, ale miejsc wolnych jest ciągle sporo. Szczegółowe informacje znajdziecie na bieg-piastow.pl. Każdy uczestnik, poza pakietem startowym otrzyma 15 % rabat na zakupy w sklepie Biegu Piastów. Co setna osoba zaś dostanie dodatkowe upominki.
Sponsorzy u partnerzy jak zwykle nie zawiedli. Generalnym sponsorem tegorocznego Biegu Piastów jest PKO Bank Polski. Głównym — KGHM Polska Miedź SA, a technicznym — Quest. Partnerami technicznymi są: Holmenkol i Brubeck. Partnerami są także: PKP Intercity, Tarczyński, Miasto Szklarska Poręba, Miasto Jelenia Góra, województwo dolnośląskie, XC-Sport i Decathlon. Patronem medialnym VL Biegu Piastów jest Program I Polskiego Radia.

Bieg Piastów’21 odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Komendanta Głównego Straży Granicznej i Wojewody Dolnośląskiego. Areną rozgrywki są piękne trasy narciarskie w Górach Izerskich utrzymywane dzięki wsparciu i uprzejmości Nadleśnictwa Szklarska Poręba Lasów Państwowych.

Zachowaj dystans Biegu Piastów

Program biegów:

 • 50 km Wordloppet
 • 30 km Wordloppet
 • 25 km Wordloppet
 • 15 km Memoriał Stanisława Michonia
 • 12 km Rodzinna Dwunastka
 • 12 km Nocna Dwunastka

6 km

 • Harmonogram pomiaru czasu:
 • 20-21 lutego 2021, godz. 8-17
 • 26-28 lutego 2021, godz. 8-17
 • 1 marca 2021, godz. 8-20
 • 5-7 marca 2021, godz. 8-17

Punkt pomiarowy będzie w pobliżu startu i mety, na Polanie Jakuszyckiej.

Źródło: stowarzyszenie Bieg Piastów

 45 Bieg Piastów