Tyle koron czeskich udało się dotąd uzbierać w ramach PROJEKTU HARRACHOV

W ramach akcji ratowania skoczni narciarskich w Harrachovie uzbierano ponad 500 tysięcy koron czeskich. Poza zbiórkami pieniędzy, w Polsce organizowane są dodatkowo licytacje sprzętu sportowego, który przekazują byli i obecni sportowcy.

Zbiórki pieniężne prowadzone są w Czechach i w Polsce. Na czeskim koncie uzbierała się już kwota 452 tys., a w Polsce — 58 tys. koron.
„Akcja w dalszym ciągu jest popularna i sporo się o niej mówi. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale liczymy na to, iż wszystko zakończy się pomyślnie”, komentuje Paweł Skorb, inicjator akcji Projekt Harrachov.

Organizatorzy zbiórki zdecydowali przed kilkoma tygodniami, że uruchomione zostaną także licytacje sprzętu sportowego w Polsce. Można licytować m. in. piłkę z autografem Króla Strzelców Mistrzostw Świata w RFN w 1974 roku — Grzegorza Laty, plastron Macieja Kota z autografem jego brata Jakuba, plastron przekazany przez Roberta Mateję oraz plastron przekazany przez Adama Małysza. Pieniądze z licytacji zostaną przeznaczone na renowację kompleksu skoczni w czeskim Harrachovie.

„Akcją interesują się nie tylko skoczkowie, ale sportowcy innych dyscyplin. To bardzo miłe, że wielu osobom zależy, aby w Harrachovie znowu można było trenować na mniejszych obiektach i rozgrywać zawody krajowe oraz międzynarodowe”, dodał Skorb.

Kolejne przedmioty w ramach licytacji na Projekt Harrachov zostaną udostępnione na dniach.

Aktualnie można licytować:

Najłatwiej przekazać pieniądze na Projekt Harrachov w serwisie fundacyjnym.