Skarbonka na Harrachov

Ponad 430 tysięcy koron już uzbierane na Harrachov!

Na konferencji prasowej 14 sierpnia br. w Harrachovie organizatorzy akcji Projekt Harrachov zapowiedzieli zamiar uzbierania 1,5 miliona koron czeskich do końca roku, aby na treningowych skoczniach mogło odbywać się już tej zimy szkolenie młodych zawodników. Przez ostatni miesiąc kwota powiększyła się do 431 tysięcy koron (ok. 73 tys. złotych).

Polacy wpłacili już ponad 8500 zł poprzez Zrzutka.pl. To bardzo cieszy, zwłaszcza, że zbiórka się nie kończy, a kibiców skłania do darowizn nie tylko chęć pomocy, ale również możliwość wybrania sobie nagrody za realne wsparcie akcji. Największą popularnością cieszą się autografy Adama Małysza. Każda z nagród jest limitowana, zatem kto pierwszy, ten lepszy!
W tym tygodniu o akcji i możliwości dokonywania wpłat po raz kolejny przypomniał Adam Małysz w swoich mediach społecznościowych. Kibice nie pozostali obojętni na apel Orła z Wisły i chętnie włączają się w pomoc dla Harrachova.

Poza zbiórką internetową, organizowane są także kwesty w kilku miejscach Harrachova. Odwiedzający tę górską miejscowość w Karkonoszach mogą wspierać ośrodek skoków narciarskich dowolną kwotą pieniężną wprost do skarbonek. W Polsce ich jeszcze nie ma, ale w najbliższą sobotę 7 września, na Legnickim rynku stanie stragan Projektu Harrachov i tam właśnie będzie można wesprzeć karkonoskie skocznie.

"Zbiórki bezpośrednie pozwolą nam dotrzeć do większej liczby kibiców, którym los ośrodka sportowego w Harrachovie nie jest obojętny", powiedział Paweł Skorb - koordynator akcji w Polsce.

Pomocy dla Harrachova patronuje, poza skoczkami Adamem Małyszem, Jakubem Jandą, Pavelem Plocem i Daliborem Motejlikiem, burmistrz Szklarskiej Poręby i były skoczek narciarski - Mirosław Graf.

red.