Krzysztof Tschirch i Elżbieta Kowalewska w rewelacyjnym stylu zwyciężyli w Jakuszyckiej 11 w drugim dniu 7 Letniego Biegu Piastów

Pogoda znowu była łaskawa. Wbrew prognozom nie padało, za to świeciło słońce. Na szczęście nie było upału. Byłby dodatkową trudnością w pokonaniu bardzo wymagającej trasy ze startem i metą w Jakuszycach oraz kilkoma atrakcyjnymi miejscami po drodze: Orlem, mostem granicznym na Izerze, wzgórzem i skałą Granicznik, widokową trasą przez Cichą Równią, zbiegiem z niej do Jakuszyc.

Krzysztof Tschirch był faworytem i nie zawiódł, choć zwycięzca Jakuszyckiego Półmaratonu dzień wcześniej Jacek Sobas podjął walkę i długo deptał Krzyśkowi po piętach. Biegnąć przez Cichą Równię lider zwiększył przewagę i spokojnie dobiegł do mety na pierwszym miejscu. J. Sobas przyznał na mecie, że odczuwał trudy sobotniej walki w półmaratonie.
W rywalizacji pań wspaniałą formę zaprezentowała Elżbieta Kowalewska, a za jej plecami fenomenalnie pobiegła Teresa Krajewska-Wiśniak – biegowe objawienie ostatniego sezonu.
Zawodnicy ocenili trasę jako świetną: urozmaiconą pod względem profilu, nawierzchni oraz krajobrazu. Wymagała ciągłej koncentracji, aż do finiszu.

  • Hits: 212
  • Hits: 289
  • Hits: 316
  • Hits: 280
  • Hits: 201
  • Hits: 247

Niemal sto osób przeszło trasę Jakuszyckiej Jedenastki w Rekreacyjnym Marszu Nordic Walking. Rekreacyjnym, czyli bez klasyfikacji z zajętymi miejscami i nagrodami dla najszybszych, ale po raz pierwszy z pomiarem czasu każdego uczestnika. Mnóstwo radości było podczas Biegu Przedszkolaka – wzięło w nim udział 107 dzieci. Jedne kilkusetmetrową trasę pokonały błyskawicznie o własnych siłach, inne były wspierane przez rodziców. Wszystkie miały wielki uśmiech na twarzach przekraczając linię mety. Dzień wcześniej, w sobotę rozegrano ultramaraton i półmaraton oraz Wyprawę Zuchów dla uczniów podstawówek. W sumie w sześciu konkurencjach 7 Letniego Biegu Piastów wzięło udział prawie 1400 osób, z których 1311 dotarło do mety.

"Dziękuję zawodnikom za uczestnictwo w siódmej edycji letniej odsłony Biegu Piastów. Wiem, że nie było łatwo, ale daliście radę. Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami tego dwudniowego festiwalu biegów górskich", wyraziła uznanie Kaja Sznajdrowicz. "Słowa uznania należą się także pracownikom i wolontariuszom, którzy włożyli wiele pracy i serca w organizację tego wydarzenia. Dzięki Wam atmosfera tego biegu była znakomita", dodała dyrektorka Biegu Piastów. Podziękowania składała także sponsorom i partnerom, dzięki którym amatorski sport biegowy i rowerowy w Górach Izerskich może się rozwijać.
Organizatorzy zapraszają na zbliżający się Rowerowy Bieg Piastów 28 września. Od 1 września zaś startują zapisy na 44 edycję, flagowego wydarzenia organizowanego przez stowarzyszenie BIEG PIASTÓW, a więc zimowe biegi na nartach.

Źródło: stow. BIEG PIASTÓW; zdjęcia: Jacek Deneka / BIEG PIASTÓW