×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

„RUSZ SIĘ!” na III Zimowy Ultramaraton KarkonoskiJuż 12 marca 2016 r., w Karkonoszach rusza trzecia edycja Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego. Bieg dedykowanego pamięci himalaisty Tomasza Kowalskiego odbywa się się w ramach programu „RUSZ SIĘ!”, który wspiera pasjonatów i inicjatorów wydarzeń sportowych. 300 maratończyków wystartuje w niemal 53 kilometrową trasę biegnącą grzbietem ośnieżonych Karkonoszy. Przymrozki i opady śniegu zapowiadane na najbliższy weekend będą dodatkowym wyzwaniem dla śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się z górskim dystansem w zimowej scenerii.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski odbywa się dopiero po raz trzeci, jednak już zyskał miano imprezy kultowej. Chętnych na tę ekstremalną przygodę było tak wielu, że organizatorzy rekrutowali uczestników poprzez losowanie nadesłanych zgłoszeń, które dwukrotnie przekroczyły liczbę miejsc. Spośród 600 zainteresowanych wyłoniono 300 uczestników, którzy wyruszą z Polany Jakuszyckiej i w ekstremalnych, zimowych warunkach wbiegną na Szrenicę, przebiegną Śnieżne Kotły i Przełęcz Karkonoską, skąd wbiegną na szczyt Śnieżki i udadzą się w kierunku Przełęczy Okraj. Maraton ma jednak nieco elitarny charakter - aby wziąć w nim udział trzeba już mieć doświadczenie w co najmniej dwóch innych maratonach górskich. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo uczestników na szlaku, a także zachęca początkujących do wyznaczenia sobie celu treningów, jakim może być Ultramaraton w Karkonoszach.

Zawody rozpoczną się w sobotę 12 marca 2016 r. o 7:30, jednak większość zawodników pojawi się w Karpaczu już w piątek. Obowiązkowa odprawa zawodników odbywa się dzień wcześniej i towarzyszy jej seria prelekcji. Jednym z gości będzie Piotr Suchenia, jeden z najszybszych maratończyków amatorów w Polsce, który podczas Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego przygotowuje się do ekstremalnego biegu na Antarktydzie. Pojawi się również Kacper Tekiel, znawca Karkonoszy i członek Karkonoskiego Parku Narodowego, który opowie o zdobyciu Middle Broad Peak oraz o swoim udziale w maratonach na każdym kontynencie.

„RUSZ SIĘ!” na III Zimowy Ultramaraton KarkonoskiOrganizatorzy i przyjaciele imprezy zachęcają do odwiedzeniach karkonoskich szlaków w najbliższy weekend i kibicowania uczestnikom, których czeka ciężka próba własnych możliwości w trudnych, zimowych warunkach. Dla kibiców zostały przygotowane specjalne informacje, jak najłatwiej dotrzeć na szlak, by wesprzeć zawodników, którzy biec mogą nawet do 10 i 0,5 godziny. Zimowy Ultramaraton przebiega bowiem przez wszystkie schroniska na czerwonym szlaku od Hali Szrenickiej aż do Przełęczy Okraj, i w każdym z nich na pewno przyda się gorący doping.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.ruszsie.org.

Program „RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, które za swój cel mają zachęcać do aktywnego wypoczynku może przez cały rok, acz przynajmniej z trzytygodniowym wyprzedzeniem zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu „RUSZ SIĘ!”: www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie od marki odzieży outdoorowej Regatta.

Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org

Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach.

  • Hits: 935
  • Hits: 450
  • Hits: 775