×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Kolejny rekord frekwencji w zawodach Salomon Nordic Sunday w tym sezonie pobity. W niedzielę na trasie Polana Jakuszycka – Stacja Turystyczna Orle rywalizowały aż 243 osoby; 165 w klasyku i 78 w stylu dowolnym. W sumie na trasie pojawili się reprezentanci czterech krajów.

Międzynarodowa obsada na tych popularnych zawodach w narciarstwie biegowym, nie jest żadną nowością. Podobnie, jak ilość krajów reprezentowanych na SNS-ie (tym razem była to Polska, Czechy, Niemcy oraz Ukraina). Ale już tak duża liczba obcokrajowców stanowi pozytywne zaskoczenie. – Cieszy nas, że nasz cykl staje się coraz popularniejszy poza granicami kraju – podkreśla Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator zawodów.
W niedzielę na Polanie Jakuszyckiej, na starcie biegu Salomon Nordic Sunday pojawiło się 29 obcokrajowców; 18 Czechów, 10 Niemców oraz 1 Ukrainiec. Czyli blisko 12 procent wszystkich startujących.
Tym razem jednak nasi sąsiedzi z południa, jak to często mają w zwyczaju, nie zdołali pokonać gospodarzy. Zarówno w klasyku, jak i w stylu dowolnym na pierwszych miejscach podium stawali wyłącznie reprezentanci Dolnego Śląska.
W stylu klasycznym, po raz drugi z rzędu triumfował Łukasz Bronowicki z Jeleniej Góry.  – Taki profil trasy bardzo mi sprzyjał. To zdecydowanie pomogło – mówił na mecie, jak zawsze skromny zwycięzca.
Bronowicki nie dał żadnych szans rywalom, wyprzedzając drugiego na mecie Jana Maska z Pragi o ponad minutę.
U pań najlepsza była Paulina Szopińska z Wrocławia, która Monikę Judkę z Jeleniej Góry wyprzedziła o ok. półtorej minuty.
Niesamowite emocje mieliśmy w biegu stylem dowolnym. Tu od początku na czele znajdowała się spora grupa zawodników. Ale na metę razem, praktycznie równo, wpadła dwójka: Jakub Mroziński z Jeleniej Góry oraz Pavel Petr. Mroziński wygrał z Czechem o sekundę… - Mogło o tym zdecydować miejsce na starcie, bo ja stanąłem w drugim rzędzie, a decydował czas netto – opowiada Mroziński. – Ale muszę się przyznać, że ten drugi rząd był też błędem taktycznym, bo gdyby nie to, być może wcześniej odjechałbym Pavlowi. O mojej wygranej zadecydowały też dobrze posmarowane narty – dodał zwycięzca.
Bardzo dobre czwarte miejsce zajął 17-letni Adrian Gromyko, dla którego był to trzeci start w ciągu trzech dni. W piątek i sobotę, także w Jakuszycach ścigał się w cyklu Bieg na Igrzyska. – Pod koniec dzisiejszego wyścigu odczułem już trudy tego weekendu, ale czwarte miejsce dziś bardzo mnie cieszy - mówił młody jeleniogórzanin.
U pań, po raz kolejny bezkonkurencyjna była Joanna Badacz, dyrektor ds. sportowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Pani Joanna wygrywając z kolejną zawodniczką o ponad dwie minuty sprawiła sobie świetny prezent na okrągłe urodziny, które świętowała w niedzielę.
Wyniki z niedzielnego ścigania w Jakuszycach znajdziecie Państwo tutaj: http://www.online.datasport.pl/results1375/
A teraz w cyklu Salomon Nordic Sunday trzytygodniowa przerwa. Kolejne, czwarte w sezonie zawody odbędą się w niedzielę 15 lutego. Miejsce startu: Polana Jakuszycka. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia Stacja Jakuszyce