×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Aż 90 pań dobiegło do mety Jakuszyckiej Siódemki, czyli biegu przeznaczonego wyłącznie dla kobiet. Panie zmierzyły się dziś na dystansie blisko 7 kilometrów. Zwyciężyła Czeszka Jolana Benesova z Teplic, ale na mecie każda zawodniczka otrzymała pamiątkowy medal i nagrodę.

Cieszy nas wysoka frekwencja, co ciekawe dziś na starcie pojawiło się znacznie więcej pań, niż w biegach, w których rywalizują panowie i panie razem. Np. tydzień temu w biegu na 10 km w ramach cyklu Enervit Classic 5-10-15 na mecie zameldowało się zaledwie 25 pań, a dwa tygodnie temu na 5 km – 36 pań.Pokazuje to, że bieg dla pań warto robić regularnie, może nawet częściej, niż raz do roku...

A teraz o rywalizacji sportowej. Od samego początku na czoło stawki wysunęła się Jolana Benesova z czeskich Teplic, z każdą minutą powiększała swoją przewagę nad kolejnymi zawodniczkami i na mecie zameldowała się przewagą ponad 2,5 minuty nad kolejną zawodniczką.

Za Czeszką walczyły dwie koleżanki ze Start Ski Team – Ewa Szmel i Paulina Szopińska. Doświadczenie wzięło górę, Ewa Szmel z Piechowic uciekła koleżance i pewnie dobiegła do mety na drugim miejscu. – Dziś warunki były takie, że trudno było trafić ze smarowaniem. Pobiegłam więc na łusce i jak widać takie rozwiązanie się opłaciło – mówiła na mecie biegaczka z Piechowic.

Trzecia ostatecznie była Joanna Badacz, wicedyrektor ds. sportowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Co prawda domeną byłej biathlonistki jest styl dowolny, ale jak widać i w klasyku pani Asia radzi sobie dobrze. Choć na pierwszym okrążeniu J. Badacz była jeszcze na końcu pierwszej dziesiątki.
Zawody wystartowały z kilkuminutowym opóźnieniem. Kilka zawodniczek spóźniło się do biura zawodów, trzeba było więc je później zamknąć i jeszcze dać czas na rozgrzewkę... kierowniczce biura. Dziś na starcie pojawiła się cała trójka pań ze Stowarzyszenia Bieg Piastów, które pracowały przy organizacji zawodów. Jak widać rozgrzewka w biurze była najskuteczniejsza, bo naszą wewnętrzną rywalizację wygrała właśnie pani kierownik – Joanna Jędrzejowska.

W przerwie między dekoracjami Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin prowadził konkurs, w którym każda zawodniczka była zwycięzcą. Do wylosowania było dokładnie 90 nagród, tyle ile zawodniczek.
Ich fundatorami byli: Second You, Hi Geen, Stacja Jakuszyce, wypożyczalnia Piast, PKO BP, Start Ski, Toi-Toi, Rokitnice nad Jizerou.

WYNIKI ZAWODÓW TUTAJ
Więcej zdjęć na PROFILU NA FACEBOOKU

 Źródło - Bieg Piastów