×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Sobota, 30.08.2014r obfitowała w wydarzenia. O 11:00 ruszył Letni Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej, a zaraz po tym, bo o 14:00 Czasówka Izerska.
Pogoda dopisała jednak tylko jednej imprezie. Podczas Letniego Biegu Piastów spadło zaledwie kilka kropel, ochładzając zgrzanych zawodników, zaś ostatni kolarze Czasówki Izerskiej jechali w strugach deszczu.

Na Polanie Jakuszyckiej bawiło się ponad tysiąc osób. Organizatorzy dziękowali za liczne przybycie nie tylko widzom, ale przede wszystkim zawodnikom. Zawody tradycyjnie został rozpoczęty minutą ciszy, a  zawodników wystartował Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Odbyły się dwa główne biegi, podczas których wyłoniono najlepszych zawodników w różnych kategoriach. Najlepsi zawodnicy poprawili dotychczasowe rekordy. Zwycięzca Jakuszyckiej Dziesiątki nie potrzebował nawet czterdziestu minut, na dotarcie do mety, a najlepszemu zawodnikowi Półmaratonu wystarczyła godzina i dziewiętnaście minut!

Łącznie pobiegło 576 osób na obu dystansach, dodatkowo ponad setka dzieci w konkurencjach dla najmłodszych. Listę startową i wyniki można obejrzeć tutaj.

Podczas imprezy zaprezentowano również stoisko Referatu Promocji Miasta.  Zawodnicy oraz kibice mogli zaopatrzyć się w materiały promocyjne Szklarskiej Poręby i okolic. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się mapy  Rowerowej Krainy i informator praktyczny. Pomimo  to,że w Szklarskiej Porębie- Jakuszycach  jeszcze lato to wiele pytań dotyczyło już oferty zimowej Szklarskiej Poręby i naszego regionu. 

Nie zabrakło też innych atrakcji. Dzieci mogły podejść do namiotu z logiem MOKSiALu, gdzie tworzono zwierzątka z balonów i malowano twarze.Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej przygotowali również dla najmłodszych uczestników imprezy różne zabawy i atrakcje. Po polanie krążyły  dodatkowo maskotki Straży Granicznej i pingwin jednego ze sponsorów, zabawiając widzów.