×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W sobotę (2014.06.28) na drodze pomiędzy Zakrętem Śmierci a Rozdrożem Izerskim turyści mogli podziwiać zmagania kolarzy Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym zorganizowane przez Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów w Jeleniej Górze. Najbardziej widowiskowe prezentowały się drużyny na tandemach.

Zawody odbyły się w następujących kategoriach  i dystansach:

  • Tandem Kobiet - dystans 26,5 km
  • Kobiety open - dystans 26,5 km
  • M60 – M80 - dystans 26,5 km
  • Tandem Mężczyzn - dystans 39,7 km
  • CM20-M50 - dystans 39,7 km

Odcinek pomiędzy  Zakrętem Śmierci a Rozdrożem Izerskim to ok. 6,6 km, zawody odbywały się więc z nawrotami (dla dystansu 26,5 km – 3 nawroty, dla dystansu 39,7 km – 5 nawrotów).

Drużyna TALVI SPORT Szklarska Poręba (w składzie Paweł Kimbort, Remigiusz Rolski ( Świdnica ), Tomasz Stalinger ( Wrocław ) i Bogdan Kramarczyk ( Kęty ) ), która reprezentowała nasze miasto, zajęła 8. miejsce w kategorii CM20-M50. Warto wspomnieć, że w drużynie Lechia Piechowice, która zajęła 1. miejsce w kategorii  M60 – M80, startował mieszkaniec Szklarskiej Poręby  Edward Lascioli.

Pogoda dopisała wręcz idealnie - choć rano straszyło lekką mżawką, to w czasie zawodów było bardzo pogodnie. Po zakończeniu zawodów, w Hotelu LAS (gdzie znajdowało się biuro zawodów) odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom.

GRATULUJEMY!

Pełne wyniki [Adobe Acrobat PDF - 2.13 MB]