×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

 

Zakończyły się XI Światowe Igrzyska Polonijne, które od 23 lutego do 1 marca rozgrywane były w Karkonoszach. W zawodach wzięło udział prawie 500 sportowców, którzy do kraju swoich przodków przyjechali z całego świata.

Mimo bardzo wiosennej aury udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane konkurencje, choć brak śniegu i mrozu był sporym problemem. I tak zamiast na saneczkach ścigano się na sankach na rolkach, a podczas zawodów retro  po łące biegano z rakietami śnieżnymi w rękach. W Szklarskiej Porębie zaplanowane były zawody biathlonowe i narciarstwa biegowego. W obu przypadkach zawody przeprowadzono na Polanie Jakuszyckiej.

Uczestnicy igrzysk podkreślali, że choć zima była deficytowa, to jednak wyjeżdżają od nas zadowoleni wyobrażając sobie jak jest ładnie w Karkonoszach, gdy śniegu nie brakuje.

Jadwiga Trybocka  i Karol Dombrowski - oboje zawodnicy z Litwy, otrzymali Puchar Burmistrza Szklarskiej Poręby za najlepszy wynik w kategorii open w Biegach stylem klasycznym, które odbyły się na Polanie Jakuszyckiej. 

W Szklarskiej Porębie przeprowadzono również zawody z biathlonu.