×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Aż 257 osób pojawiło się w niedzielę na starcie biegów finałowych cyklu Salomon Nordic Sunday, w ramach Małego Biegu Piastów. To już koniec piątego sezonu SNS-a. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Dziś dziękujemy zawodnikom, za to że byli z nami w tym trudnym sezonie i do końca walczyli o wygraną w generalce!

Poranny obrazek śniegowy chyba zaskoczył wszystkich zawodników. Dzięki panującemu w nocy mrozowi oraz ciężkiej pracy ludzi ze Stowarzyszenia Bieg Piastów, o poranku trasa do klasyka wyglądała wręcz idealnie. Mimo tego, że w godzinie startu temperatura nagle wzrosła, na całej trasie udało się do końca utrzymać dobre warunki.

180 zawodniczek i zawodników rywalizował klasykiem na pętli o długości 2,1 km, którą każdy musiał pokonać trzy razy. O zwycięstwo w Małym Biegu Piastów mieli walczyć Jakub Mroziński oraz Wojciech Smykowski, którzy jednocześnie mieli „bić się” o wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu Salomon Nordic Sunday.

Ostatecznie Mroziński wygrał cały bieg z czasem 16,33 min, wyprzedzając Smykowskiego (4. miejsce) aż o 39 sekund. - Narty jechały mi dziś bardzo dobrze. Choć warunki od rana bardzo się zmieniały, to udało mi się idealnie trafić ze smarowaniem – mówił na mecie zwycięzca.

- Walczyłem o zwycięstwo, ale na ostatnim okrążeniu miałem kolizję z dublowaną zawodniczką, wypięła mi się narta i musiałem po nią wracać. No cóż taki jest sport – opowiadał nam wyraźnie smutny Wojciech Smykowski.

Wśród pań ponownie bezkonkurencyjna była Alena Jindriskova. Przypomnijmy, że Czeszka wygrała także sobotnią rywalizację w Małym Biegu Piastów, czyli Rodzinną Dziesiątkę. Drugą na mecie – Monikę Judkę, Jindriskova wyprzedziła o 43 sekundy.

Po około półtorej godziny przerwy, wielu zawodników stanęło na starcie po raz drugi, by rywalizować na tej samej trasie stylem dowolnym. W samo południe śnieg nie był już tak szybki. Warto powiedzieć, że zwycięzca tego biegu, który uważany jest za szybszy, miał czas o blisko dwie minuty gorszy, niż najlepszy zawodnik w klasyku.

Na łyżwie najlepsi znów byli Czesi. Wygrał Pavel Simek, który do końca toczył zacięty bój o pierwsze miejsce z Tomasem Malikiem. Trzeci był Robert Gleń z Jedlicza.

U pań bez sensacji. Po spokojnym początku, zaatakowała Joanna Badacz i pani dyrektor z SMS Szklarska Poręba już do końca nie oddała pozycji lidera. Druga była niezniszczalna Alena Jindriskova, a trzecia Agnieszka Wanżewicz – Uznańska. Obie panie biegły w niedzielę dwukrotnie, najpierw klasykiem, a potem łyżwą.

Dzisiejsze zawody zakończyły zmagania w cyklu Salomon Nordic Sunday w tym sezonie. Sezonie trudnym, bo z małą ilością śniegu. - Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się przeprowadzić większość zaplanowanych biegów i to przy wysokiej frekwencji – podsumowuje Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator SNS-a.

 

Pełne wyniki niedzielnego finału Salomon Nordic Sunday:

STYL KLASYCZNY: http://www.online.datasport.pl/results1075/

STYL DOWOLNY: http://www.online.datasport.pl/results1076/

KALSYFIKACJA GENERALNA: http://www.online.datasport.pl/sns1314/

 

Zdjęcia Stacja Jakuszyce