×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Rodzinna i międzynarodowa była pierwsza edycja Wakacyjnego Weekendowego Turnieju Minigolfa.

Zawody rozegrane w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada okazały się świetną okazją nie tylko w rodzinnych rywalizacjach, ale również do poznania nowych znajomych. Taki jest bowiem Mini Golf – towarzyski.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 10 i open. Dziwić może taki podział, ale nastolatkowie nie ustępują umiejętnościami i potrafią wygrać z rodzicami. Po zaciętych eliminacjach, podczas których zawodnicy musieli pokonać 18 pól do gry z przeszkodami, do finałów zakwalifikowało się po 3 zawodników i zawodniczek w każdej kategorii wiekowej.

Turniej trwał niemal 2 godziny i był zacięty do ostatniego dołka. Zawodnicy w obu kategoriach walczyli do końca. Ostatecznie w kategorii Open wygrał Peter Lauless z Wielkiej Brytanii, który na co dzień gra w „dużego golfa”. Wśród dzieci najlepszą minigolfiską okazała się Ewa Jarosz z Jeleniej Góry.

Zwycięzcy otrzymali bilety wstępu na atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada oraz gadżety pamiątkowe ze Szklarskiej Poręby i Programu III Polskiego Radia.Kolejny Weekendowy Turniej Mini Golfa w sobotę w samo południe w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada w centrum Szklarskiej Poręby.

Więcej o turniejach

 

1) Peter Lauless (1980) Wielka Brytania - 47 punktów

2) Włodzimierz Tarnowski (1973) Skąpe - 48 punktów

3) Daniel Jarosz (1978) Jelenia Góra - 53 punkty

 

1) Ewa Jarosz (2002) Jelenia Góra - 71 punktów

2) Marika Tarnowska (2005) Skąpe - 75 punktów

3) Ola Jarosz (2004) Jelenia Góra - 82 punkty