×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

 

W najbliższą sobotę prawdopodobnie ruszy sezon narciarski na Szrenicy w Szklarskiej Porębie. Jeśli pogoda pozwoli będzie też można pobiegać także wokół Polany Jakuszyckiej.

Sezon biegowy narciarze rozpoczęli już w miniony weekend. Jednak na razie warunki pozwalają na co najwyżej narciarskie spacery w nartach którym kolejne zarysowania nie wiele zaszkodzą. Podobnie jest ze zjazdówkami. W poniedziałek na nartostradzie Puchatek pojawili się pierwsi rządni wrażeń narciarze.

Prognozy pogody są sprzyjające i do soboty przy niskich temperaturach uda się zapewne naśnieżyć nartostradę Puchatek. Armatki śnieżne pracują także na górnym odcinku Lolobrygidy. Jednak sucha jesień spowodowała, że w górskich strumieniach nie ma wystarczająco dużo wody, aby móc uruchomić wszystkie urządzenia do naśnieżania. Mimo to, na gwiazdkę prawdopodobnie powinna być czynna już nartostorada Śnieżynka i Lolobrygida..

Na śnieg naturalny muszą poczekać narciarze biegowi. Jednak prognozy są sprzyjające. Co prawda opady nie będą bardzo obfite, jednak wkrótce śniegu powinna być wystarczająca ilość do założenia pierwszych śladów.