×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

9 października odbyły się Mistrzostwa Karkonoszy w Nordic Walking.

Wzięło w nich udział 5 mieszkanek Szklarskiej Poręby, które już od wczesnej wiosny intensywnie trenują tę ostatnio niezwykle popularną formę aktywnego wypoczynku. Z Michałowic na trasę wyruszyła ekipa w składzie: Beata Holek, Danuta Popiołek, Krystyna Stefaniak, Marta Olas i Stanisława Oliwa. Panie maszerowały w jednakowych koszulkach z logo Szklarskiej Poręby, przy okazji promując nasze miasto.

Trening od wczesnej wiosny zaowocował zdobyciem brązowego medalu dla  Stanisławy Oliwy w kategorii seniorów. Pozostałe uczestniczki wróciły z gadżetami wręczonymi przez  Burmistrz Piechowic. Trasę przeszły śpiewająco - w przenośni i dosłownie, ponieważ podczas marszruty śpiewały swoją piosenkę, która się bardzo wszystkim podobała, a wręcz proszono o jej tekst.

Fragment:
W zdrowym ciele zdrowy duch!
Duch uwielbia fajny ruch!
Mężu, mężu nie bądź głupi!
Niech Ci żona kije kupi!
Rzuć pilota, zejdź z kanapy!
Żebyś nie miał w zdrowiu straty!


Nordic walking zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Ludzi w każdym wieku wędrujących z kijami spotkać można na górskich szlakach, ale również podczas spacerów wokół dużych miast. Pierwotnie Nordic Walking powstał w Finlandii w latach 20 XX w. jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Obecnie jest to świetna forma aktywnego wypoczynku dla każdego, niezależnie od wieku,  kondycji czy tuszy. A trasy wokół Szklarskiej Poręby to wymarzone tereny do uprawiania tego sportu.

Na Mistrzostwach Karkonoszy w Nordic Walking Piechowice – Michałowice 2010 Szklarska Porębę reprezentowało 5 pań. Beata Holek pomysłodawczyni wspólnych marszów z kijami, ma nadzieję, że wkrótce dołączy do nich więcej zainteresowanych, również panów, których zabrakło w reprezentacji naszego miasta. Zawodniczki ze Szklarskiej Poręby zapowiedziały za rok uczestnictwo w Mistrzostwach Karkonoszy. Przyjęły również zaproszenie na Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, które odbędą się w Złotoryi.