×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dostępne jest już drugie wydanie mapy tras rowerowych Szklarskiej Poręby i okolic.

"Rowerowa Kraina - Karkonosze i Góry Izerskie"  to mapa wydana przez Stowarzyszenie Cyklistów „Szklarska Poręba na dwóch kółkach”. Pierwsza edycja cieszyła się ogromną popularnością. Nowa mapa jest uaktualniona i wzbogacona o nowe szczegóły. W czterech językach: polskim, angielskim, niemiecki i czeskim opisane są w niej 42 trasy rowerowe w Karkonoszach i Górach Izerskich.

Każda trasa omówiona jest pod względem stopnia trudności, rodzaju nawierzchni i atrakcji turystycznych, jakie można na niej spotkać. Podana jest nazwa trasy, jej długość i różnica wzniesień. Mapa jest w skali 1: 25 000. "Rowerowa Kraina. Karkonosze i Góry Izerskie" to wydawnictwo bezpłatne. Sfinansowane zostało ze środków Stowarzyszenia Cyklistów i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mapa dostępna jest m.in. w Informacji Turystycznej.

Szklarska Poręba od kilku lat określana jest mianem stolicy polskiego kolarstwa górskiego. Wokół miasta wytyczonych i oznakowanych jest ponad 400 kilometrów tras rowerowych o różnym stopniu trudności.  Poprowadzone są głównie drogami szutrowymi.  Na sporej ich części w sezonie rozgrywane są liczne zawody rowerowe MTB.

Więcej o informacji na : www.rowerowa kraina.com