×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items


Kolejna edycja Pucharu Polski za nami. Warto przypomnieć, że była to 6 i 7 runda Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Konkursowej Jazdy Motocyklem Classic Trial. 

Cała impreza została zorganizowana przez Towarzystwo Sportu Motorowego „Sparta” Wrocław przy współpracy Urzędu Miejskiego Szklarskiej Poręby i MOKSiAL-u.
W czasie od 25 do 26 września Szklarską Porębę opanowały motocykle typu „trial”. Na starcie zawodów pod hotelem „Sudety”stanęło 68 zawodników w klasach: młodzik, junior, otwarta, senior i weteran. Do pokonania mieli trasę długości około 8 km i 10 Odcinków Jazdy Obserwowanej. Trasę powtarzano w ciągu jednego dnia 3 razy. Pierwszy dzień zawodów to piękna pogoda i w miarę wygodne warunki jazdy. Zawodnicy pokonywali naturalne przeszkody OJO, ponieważ nic na trasie (oprócz ogrodzenia terenu) nie było ustawione. Kamienie, korzenie i twarda gleba to domeny terenu Szklarskiej Poręby. Każdą przeszkodę musieli pokonać trzykrotnie pod czujnym okiem sędziów. Momentem kulminacyjnym pierwszego dnia zawodów była jazda pokazowa na „Mariankach” przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę, wymagająca od zawodników wyjątkowych umiejętności i sporej kondycji. 

  Kolejny dzień to dżdżysta aura, która dała się we znaki zarówno motocyklistom jak i sędziom, dziennikarzom oraz najbardziej publiczności. Zawody przyszła obserwować znikoma grupa fanów tego sportu. Trasa do pokonania była identyczna jak dnia poprzedniego. Żaden z odcinków nie został odwołany. Zawody motocyklowe tego typu to bardzo widowiskowa impreza. Ostatnio przechodzi wprawdzie kryzys, ale wg jednego z sędziów: „- ...jeszcze niedawno na starcie stawało 16 zawodników. W tym roku jest ich ponad 60, a to już jest dobrze”.

 Warto dodać, że startowali nie tylko Polacy, ale jeszcze Rosjanie, Czesi i Niemcy. Pan Lucjan Korszek, rzecznik prasowy Rajdu stwierdził, że dobrym pomysłem jest przybliżenie tej imprezy i zorganizowanie w centrum miasta Odcinka Jazdy Obserwowanej, tak jak miało to miejsce 3 lata temu, gdzie motocykliści pokazywali swoje umiejętności atakując potężne opony i drewniane palety. Jednocześnie warto podkreślić ogromne zaangażowanie władz klubu „Sparta” jako organizatorów Mistrzostw Polski. Mimo braku funduszy i dysponując często nienajlepszym sprzętem potrafili mimo wszystko zorganizować zawody na poziomie europejskim. (Tekst i zdjęcia www.szklarnia.tv )

Zobacz na SZKLARNIA TV