Zaproszenie na trzecią wędrówkę edukacyjną z cyklu O grzybach — naturalnych zasobach przyrodniczych Karkonoszy i Gór Izerskich

Szrenica i wędrówka jej ścieżkami w poszukiwaniu grzybów Karkonoszy i Gór Izerskich jest już wspomnieniem — pachnącym kosodrzewiną i rozgrzanym torfowiskiem. Wśród melanżu wspominkowych zapachów brak tylko woni zupy grzybowej, ale przecież chodziliśmy po Karkonoskim Parku Narodowym, a w nim zbierać grzybów NIE WOLNO. Mimo to, my–uczestnicy wędrówki z 1 sierpnia 2020 nagrodziliśmy gromkimi brawami przewodników: Sabinę Tabakę i Leszka Skrętkowicza za cudowny, interesujący, wspólnie spędzony czas.

Grzybów poznawanie

Żegnaliśmy prowadzących i członków grupy z nadzieją na równie ciekawą eskapadę planowaną na 29 sierpnia 2020. Tym razem w poszukiwaniu wiedzy o grzybach Karkonoszy i Gór Izerskich udamy się w zupełnie inny rejon, na Kopę. Tam w trakcie trzeciego już i ostatniego spotkania cyklu Borowiki, kurki, kozaki — grzyby, bogactwo Karkonoszy i Gór Izerskich. O grzybach — naturalnych zasobach przyrodniczych Karkonoszy i Gór Izerskich, ponownie pod przewodnictwem specjalistów będziemy mogli uzupełnić wiedzę o roli człowieka w ochronie przyrodniczego dziedzictwa, a wszystko w bezpośrednim doświadczaniu.

Organizatorzy Stowarzyszenie Lokalni –Niebanalni ze Szklarskiej Poręby oraz Partnerzy: Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN, Miasto Szklarska Poręba i Towarzystwo Izerskie zapraszają do zgłaszania chęci udziału w wędrówce 29 sierpnia 2020 na tydzień przed jej rozpoczęciem. Zgłoszenie jest ważne, ponieważ miejsca są limitowane. Zgłaszać się do wędrówki edukacyjnej można telefonicznie pod numerem 601 989 594 lub e-pocztą Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Grzybów poznawanie

Zbiórka uczestników w Szklarskiej Porębie skąd autobus odjedzie do Karpacza, a tam wjedziemy wyciągiem na Kopę. Transport podobnie jak zakup prowiantu, biletów na wyciąg i do KPN sfinansowany jest ze środków przyznanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór w ramach projektu grantowego Inicjatywy na rzecz wzmocnienia kapitału społeczności i organizacji, w tym edukacja w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu.

Uczestnicy przywożą z sobą dobry humor i chęć wspólnego spędzenia czasu na poszerzaniu wiedzy oraz własne środki ochrony osobistej w związku z COVID-19.

Zapraszamy, bo warto!

Elżbieta Pawłowska
dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Szklarskiej Porębie