×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Herbatka u samuraja

Herbatka u samuraja

From 26.06.2021 11:00 until 26.06.2021 19:00

Categories: Rekreacja, Pokaz

Hits: 1744

Rate:

Niepowtarzalny Festiwal Sztuk Japońskich w Małej Japonii w weekend na koniec czerwca

Festiwal sztuk japońskich w Przesiece

Japońska ceremonia parzenia herbaty

Pokazy japońskiej sztuki Drogi Herbaty zostaną przeprowadzone przez Stowarzyszenie Drogi Herbaty — Urasenke Tankokai Sunshinkai. Ceremonia herbaty, czyli chanoyu, jest bogatą, całościową kulturą, jaka została wytworzona i trwa w Japonii do dziś. Tak naprawdę nie jest to ceremonia, lecz droga. Droga herbaty — chado lub sado, gdyż tak jest nazywana po japońsku. W czasie spotkania herbacianego, zwanego chakaiem, gospodarz podejmuje gości herbatą, przyrządzoną i podaną zgodnie z określoną formą, obejmującą także etykietę dla uczestników spotkania. Tej właśnie formy i etykiety uczą się adepci drogi herbaty, by móc nad nimi zapanować i wykorzystywać, nie dając jednak im się ograniczać. Podczas pokazów spotkania herbacianego będzie można posłuchać wykładu na temat historii i filozofii chanoyu.

Spotkania herbaciane przy pawilonie z wystawą lalek japońskich w godz.:
• 11-12
• 13-14
• 15-16

Bitwa epok

Co by się stało gdyby drakkary Harolda Srogiego — wikinga ze Skandynawii, dobiły do wybrzeży feudalnej Japonii i napotkały japońskich wojowników? Zniesiony na dalekie wschodnie morza przez nieprzyjazne wiatry dobija do brzegu wyspy Kuszimy i napotyka samurajski patrol. Walka grupy samurajów z grupą wikingów to niezwykłe sceny walki, pokaz oryginalnych sztuk szermierczych, prezentacja uzbrojenia, a wszystko razem tworzy nietuzinkowe widowisko w japońskiej scenerii.

Sceny z podkładem dźwiękowym i pokazem ogni japońskich — inscenizowane walki samurajów i wikingów okraszone pokazem maszyn ogniowych uzupełni prezentacja obozu samurajów i wikingów oraz przedmiotów związanych ze ich militarnym rzemiosłem.

Epizody bitwy epok przy pawilonie z wystawą samurajską w godz.:
• 12-1245
• 14-1445
• 16-1645
• 18-1845

UWAGA: W czasie Festiwalu Sztuk Japońskich nie obowiązują regularne ceny biletów wstępu.

Specjalne ceny biletów 26 i 27 czerwca:
• 55 zł — bilet normalny
• 45 zł — bilet ulgowy (dzieci i seniorzy)
Festiwalowe ceny biletów wstępu obejmują wszystkie atrakcje Małej Japonii oraz wydarzenie Festiwal Sztuk Japońskich.

Event repeats