×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarska w opowieściach znanego pisarzaNieznane fakty z historii Szklarskiej Poręby były tematem spotkania autorskiego z pisarzem Januszem Skowrońskim, które miało miejsce 5 sierpnia w Cafe Esplanada.

Janusz Skowroński jest nagradzanym autorem wielu znanych książek dotyczących historii najnowszej naszego regionu w tym m.in „Tajemnice Gór Izerskich” czy „Zapomniane Tajemnice Karkonoszy”.

Spotkanie z pisarzem trwało ponad dwie bardzo interesujące godziny. Pisarz potrafił przykuć uwagę zebranych opowiadając w barwny sposób o nieznanych faktach z naszego miasta. Na spotkanie przyszło wielu mieszkańców Szklarskiej Poręby, turystów, a także fanów literatury faktu. Niektórzy pod Szrenicę przyjechali specjalnie na spotkanie z autorem. Podczas spotkania dziennikarz promował również swa najnowsza książkę pt. „ „Operację FALA. Lubań niepokorny".

Wydarzenie to zainaugurowało cykl spotkań jakie Miejski O środek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej oraz Księgarnia Literacka zamierza organizować podczas nadchodzącej jesieni. Zapraszani będą nie tylko ludzie pióra, ale również wszyscy, którzy o otaczającym nasz świecie pragną opowiedzieć z perspektywy własnych historii i zdobytej wiedzy. Organizatorzy mają nadzieję, że spojrzenie na świat cudzymi oczyma będzie dla uczestników spotkań inspirujące i rozwijające. Dziękujemy Rodzinnemu Parkowi Rozrywki Esplanada za udostępnienie i przygotowanie sali .(MOKSiAL)

  • Hits: 450
  • Hits: 262
  • Hits: 276