×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W Szklarskiej Porębie rozmawiali o rozwoju turystykiDo Szklarskiej Poręby na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej przyjechał minister Dawid Lasek i prezes Polskiej Organizacji Turystycznej- Wojciech Fedyk. Rozmawiali z samorządowcami i przedstawicielami branży turystycznej o rozwoju regionu.

Chcemy by Karkonosze były silną, rozpoznawalną marką nie tylko w Polsce ale także za granicą. Między innymi takie wnioski płynęły po spotkaniu samorządowców, przedstawicieli branży turystycznej z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawidem Laskiem i prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciechem Fedykiem. Zgromadzeni zwracali uwagę na niewielkie według nich zaangażowanie ministerstwa w promocję turystyki.
Jak podkreślał prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej trzeba czerpać z wypracowanych, europejskich rozwiązań.
Założenie jest na pierwszy rzut oka bardzo proste. Każdy kto prowadzi działalność w danym regionie wpłaca na rzecz wspólnej promocji. O ile rozwiązanie to sprawdza się u naszych zachodnich sąsiadów to w Polsce budzi pewne wątpliwości. Wojciech Fedyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej kwituje to krótko.
Podczas spotkania zwrócono także uwagę na duże rozdrobnienie i brak jednorodnej koncepcji zarówno wizualnej jak i promocyjnej. Zaproponowano także wspólne działanie na rzecz marki Dolny Śląsk.
Spotkania takie jak to są ważne ale musi za nimi iść konkretne działanie. A tu potrzebne są zmiany nie tylko w myśleniu ale także te na poziomie ministerialnym. A do zrobienia pozostało jeszcze bardzo dużo byśmy mogli konkurować m.in. na poziomie infrastrukturalnym, czy promocyjnym np. z Czechami.

Źródło - strimeo.tv