×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Rozpocznij wakacje Maratonem Karkonoskim.W pierwszy weekend lipca (2-3 lipca 2016 roku) zawodnicy z kraju i zagranicy przyjadą do Szklarskiej Poręby by po raz ósmy podziwiać piękno Karkonoszy w biegu podczas 8 PZU Maratonu Karkonoskiego.

W tym roku zawodnicy zmierzą się z trasą Ultra i półmaratonu. Na listach startowych jest już ponad 1100 osób, z czego ponad 800 opłaciło już start. Zapisy na dystans Ultra są już definitywnie zamknięte, natomiast ciągle można zapisywać się na Półmaraton, który należy do cyklu II Pucharu Szklarskiej Poręby w Półmaratonach Górskich. Na listach startowych prócz zawodników z Polski znajdują się zawodnicy z Białorusi, USA, Austrii, Anglii, Niemiec, Słowacji, Turcji, Australii i Ukrainy.

Po aktywnym podziwianiu widoków Karkonoszy na zawodników będzie czekał basen z zimną wodą, posiłek regeneracyjny oraz medale. Dodatkowo w pakietach startowych wszyscy zawodnicy otrzymają koszulki techniczne New Balance oraz chusty wielkofuncyjne.

Dzięki sponsorowi tytularnemu PZU S.A. w Miasteczku Maratońskim przy wyciągu na Szrenicę aktywnie będą mogły spędzić czas całe rodziny. Będzie zorganizowana strefa Nordic Walking oraz Strefa dla dzieci, które także będą mogły wziąć udział w zorganizowanych dla nich biegach.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji „Podziel się kilometrem”, która będzie zorganizowana w Miasteczku Biegowym . Wystarczy podczas akcji wskoczyć na bieżnię lub rower  i przebiec lub przejechać choć kilometr – za każdy kilometr zostanie przekazane 10 zł na wskazany cel charytatywny.

Harmonogram imprezy

Sobota 01.08.2015
8:30 – start ultramaratonu
10:00 – biegi dla dzieci
16:30 – ceremonia dekoracji

Niedziela 02.08.2015
9:30 – start półmaratonu
13:00 – ceremonia dekoracji i losowanie nagród wśród uczestników