×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Border Rush – ludzie, psy i śniegPo raz dziewiąty na pięknych trasach Polany Jakuszyckiej od 15 do 18 marca ścigali się najlepsi maszerzy z całej Europy podczas IX Edycji ALWERO BORDER RUSH.

Międzynarodowe Wyścigi Psich zaprzęgów zostały rozegrane w rezerwowym terminie. W lutym bowiem nie było dostatecznej pokrywy śnieżnej. Mimo wcześniejszych perturbacji pogodowych organizatorzy twierdzą, że był to jeden z najlepszych wyścigów w historii tej imprezy.

Największy polski śnieżny wyścig psich zaprzęgów wystartował w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach 15 marca dokładnie o godzinie 12:00 . Ponad 30 załóg z Europy, w tym dwa teamy z Sankt Petersburga, Polana Jakuszycka przywitała przepiękną zimą. Kilka stopni mrozu i bardzo dobre warunki śniegowe, na to czekaliśmy wszyscy ! Dopisali także wierni kibice i media zarówno regionalne jak i ogólnopolskie. Trasa liczyła 100 km i była położona niezwykle malowniczo, a start i metę usytuowano na samej Polanie Jakuszyckiej.

Mocnym akcentem było rozpoczęcie Border Rush. Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej przygotował uroczyste otwarcie tej imprezy w centrum miasta na Skwerze Radiowej Trójki. Stanęła tam scena, na której energetyczny koncert zagrał JJ Band, najlepsi maszerzy wspólnie z burmistrzem Szklarskiej Poręby Mirosławem Grafem rozpalili wielki ognisko. Był poczęstunek i tańce. A przede wszystkim po raz pierwszy mieliśmy szansę gościć załogi najlepszych zaprzęgów w centrum miasta. (Dziękujemy pensjonatowi Etna z użyczenie sceny a piekarni Górskiej za ufundowanie poczęstunku).

Najszybszym podczas tegorocznego Border Rush okazał się wielokrotny zwycięzca tych zawodów, Pavel Pfeifer z Czech, w klasie 6 psów Martin Vrtel ( również Czechy), najszybszym z Polaków był Grzegorz Burzyński ( 2 miejsce w dużych zaprzęgach ).

Gratulujemy ! Szersza relacja niebawem na stronie www.szklarskaporeba.pl

(MOKSiAL)