×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarska Poręba w Sapporo Snow FestiwalZłote dłuta czekały w Szklarskiej Porębie na drużynę „Jaromirów”, która reprezentowała nasz kraj na Sapporo Snow Festiwal. Maria Misztal, Justyna Graf, Grzegorz Pawłowski oraz Małgorzata Maszkiewicz , a więc nasi reprezentanci w Międzynarodowym Konkursie na Rzeźbę w Śniegu na wyspie Hokkaido, przywitani zostali podczas Festiwalu Trójka Górom kwiatami oraz pamiątkowym upominkiem w postaci złotych dłut, które wręczał burmistrz Mirosław Graf dziękując jednocześnie za fantastyczną promocję naszego miasta daleko poza granicami kraju.

"Jaromiry" pracowały w Sapporo cztery dni. Wyrzeźbienie "Ducha Gór prowadzącego poranny dialog z ptakiem" było sporym wyzwaniem, z którym nasi rzeźbiarze poradzili sobie świetnie. Niewątpliwie naszej ekipie pomogło doświadczenie zdobyte dwa lata temu podczas debiutu na tej prestiżowej imprezie.
Obecność drużyny z Polski to niezwykła promocja naszego miasta, regionu daleko poza granicami Europy o globalnym zasięgu. Przez Odori Park, gdzie powstawały rzeźby, przewinęły się tłumy turystów. Przyjechali tam również dziennikarze z całego świata. Duch Gór z egzotycznych dla Japończyków Karkonoszy, wzbudzał zaciekawienie i zrozumiałą sensację, tym większą, że z pozornie groźnej, rogatej postaci w miarę postępu prac, wyłaniało się prawdziwe, łagodne oblicze leśnego duszka.

W mig rozeszły się materiały promocyjne jakie zabrali ze sobą nasi reprezentanci. W ruch poszły mapy na których Japończycy szukali Karkonoszy i Szklarskiej Poręby.

Wyjazd wspierała Ambasada RP w Japonii, Starostwo Powiatowe i Miasto Szklarska Poręba oraz Firma Pro Line. Koordynatorem wyjazdu był Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Fot. Małgorzata Maszkiewicz

 • Hits: 443
 • Hits: 509
 • Hits: 468
 • Hits: 445
 • Hits: 406
 • Hits: 451
 • Hits: 467
 • Hits: 444
 • Hits: 414
 • Hits: 432
 • Hits: 393
 • Hits: 434
 • Hits: 813
 • Hits: 444
 • Hits: 426
 • Hits: 435
 • Hits: 353
 • Hits: 391
 • Hits: 429