×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Za nami inauguracja cyklu pn. Noc-Zima-Góry 2016!

Podsumowanie inauguracji Noc-Zima-Góry 2016W dn. 16.01.2016 r. do Szklarskiej Poręby przyjechało 35 Zimowych, Nocnych Zdobywców z całej Polski, by zainaururować cykl pn. Noc-Zima-Góry. Po szczegółowej odprawie technicznej zorganizowanej przez Koordynatora cyklu i prezesa stowarzyszenia Noc-Zima-Góry, Paulinę Ruta, Zdobywcy wyruszyli szlakiem przez Kamieńczyk, Halę Szrenicką, by spotkać się razem na Szrenicy, w schronisku, i wysłuchać ciekawej prelekcji Gościa Specjalnego, Wojtka Turleja, na temat treningu marszowo - biegowego w górach.

Prelekcja skłoniła Uczestników do refleksji, a po niej Uczestnicy mogli prozmawiać i zadać pytania Gościowi Specjalnemu. Ponadto po prelekcji chętni Uczestnicy wzięli udział w konkursie pn. "Miłośnicy podróżowania NZG2016". Następnego dnia o g. 7.00 rano, pod schroniskiem "Szrenica", spotkali się śmiałkowie nowej akcji pn. Złap wschód! Słońce było dla nich łaskawe i przez chwilę widoczne... Po złapaniu wschodu nastąpiła kąpiel w białym puchu. 4 Zimowych Zdobywców doświadczyło kąpieli śnieżnej na wysokości 1362 m n.p.m. Po zjedzeniu śniadania Zdobywcy udali się do Szklarskiej Poręby na miejsce zbiórki, skąd udali się do swoich domów. Kolejne zdobycie odbędzie się w dn. 23.01.2016 r. Tym razem zdobędziemy Przysłop Miętusi w Tatrach. Gościem Specjalnym będzie Jan Krzeptowski-Sabała, przewodnik tatrzański, pracownik TPN, przyrodnik, edukator. Zapraszamy, mamy jeszcze wolne miejsca!

Galeria

Organizator, Stowarzyszenie Noc-Zima-Góry, składa serdeczne podziękowania dla Miasta Szklarska Poręba oraz dla Karkonoskiego Parku Narodowego za przekazanie ciekawych pakietów informacyjnych i gadżetów dla Uczestników inauguracji.

  • Hits: 920
  • Hits: 758
  • Hits: 932