×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items


Wspólne śpiewanie, występy przedszkolaków, tort, szampan i róże towarzyszyły uroczystości, podczas której świętowaliśmy 10 lecie Chóru Porębianie.
Zespół ten to najdłużej obecnie działająca amatorska grupa artystyczna w Szklarskiej Porębie. W jej skład wchodzi 25 osób. Od samego początku prowadzony jest przez Stanisława Leszczawskiego kierownika zespołu. Od 6 lat zespół działa przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.
Członkowie zespołu nie mają żadnych gratyfikacji oprócz braw słuchaczy i uznania publiczności.  Dorobek artystyczny zespołu prezentowany był podczas wielu przeglądów i koncertów okazjonalnych – np. na otwarciu Targów Turystycznych „TOURTEC”, podczas koncertów w Lanowie, Krakowie i wielu innych miejscowościach naszego kraju.

W programach koncertów znajdują się utwory Brahmsa, Okudżawy, Moniuszki czy Lachowicza, a także pieśni pisane przez  członków Chóru, chwalące walory turystyczne naszego miasta. W skład repertuaru wchodzą również pieśni religijne, zwłaszcza kolędy. Chór kolęduje w kościołach, szpitalach, Domach Seniora czy Przedszkolach. Grupa przygotowywała oprawy muzyczne podczas dwóch Mszy Św. transmitowanych przez TV Polonia. W dorobku artystycznym Chór nagrał amatorsko 4 płyty, które zostały przesłane m.in. do Kanady, Stanów Zjednoczonych, Australii, Niemiec, a ostatnio nawet do Paragwaju.

Jak na jubileusz działalności chóru przystało uroczystość była mocno rozśpiewana.  Entuzjazm wzbudził m.in występ maluchów z przedszkola na Hucie, którzy wspólnie z chórem koncertowali.
Oficjalną częścią wieczoru było wręczenie Chórowi zaszczytnego odznaczenia „ Zasłużony dla miasta Szklarska Poręba” przez Burmistrza i Przewodniczącego Rady. Burmistrz serdecznie dziękował Chórowi m.in za wkład artystyczny w życie społeczne Szklarskiej Poręby. Zespołowi życzono wielu lat owocnej i twórczej pracy.
Każda z Pań i Panów Chórzystów zostali uhonorowani dodatkowo okolicznościową statuetką, dyplomem i różą. Szczególne podziękowania zostały przekazane na ręce kierownika grupy za artystyczną opiekę i  inspirację do ciągłej aktywności członków Chóru.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców na jubileuszowy koncert , który będzie miał miał miejsce 19 października o godz.19 w Centrum Rehabilitacji Rolników Krus.

(MOKSiAL)