×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Już po raz osiemnasty zorganizowane zostały Karkonoskie Spotkania Turystyczne, podczas których wręczane są nagrody Starosty Jeleniogórskiego za działania związane z rozwojem i promocją powiatu czyli popularne Liczyrzepy. Tegorocznym Gospodarzem spotkania była restauracja "Siedlisko Pstrąga" w Mysłakowicach.

Z wielka przyjemnością informujemy, iż laureatką w kategorii „Za kreatywność służącą budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce” została kierownik referatu promocji miasta Szklarska Poręba Grażyna Biederman. W kategorii "Promocja Regionu" laureatem  został Robert Pawłowski - Mincerz Sudeckiego Bractwa Walońskiego, pomysłodawca "Wyprawy po złotego Auruna", twórca Żelaznego Tygla Walońskiego - jedynego takiego skansenu w regionie gdzie odtworzono średniowieczne urządzenia górniczo-hutnicze.

Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego - wręczył specjalną nagrodę przyznaną za całokształt działalności na rzecz rozwoju turystyki dla Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach.

Pozostali laureaci to:

  • „Najlepszy obiekt hotelarski” - hotel „Greno & SPA” w Karpaczu
  • „Najefektywniejsza promocja”  - „Zlot starych szybowców – Grunau Baby” organizowaną przez Aeroklub Jeleniogórski
  • „Najlepszy produkt turystyczny”  - Park Ryb Słodkowodnych „Siedlisko Pstrąga”
  • „Najlepsza promocja zagraniczna”  - Karkonosze – Związek Miast i Gmin, wydawca czasopisma „Sezon na Karkonosze”
  • "Za Całokształt Działalności Na Rzecz Turystyki"  - Józef Żądło - właściciel Willi Makado, prezes Towarzystwa Miłośników Karpacza.

Należy też zaznaczyć, że wśród nominowanych do nagrody był Art Skwer Letni Festiwal Sztuki organizowany co roku od 6 lat przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej.

Turystyczne nagrody „Liczyrzepy” wręczali starosta Anna Konieczyńska i przewodniczący rady powiatu Jerzy Pokój.
W uroczystości uczestniczyli poseł Zofia Czernow, wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu jeleniogórskiego, delegacje powiatu Bamberg i miasta Stegaurach, regionu miast Aachen, prezydent Bischofswerdy, czescy goście z Jablonca nad Nysą i z Vrchlabi, prezesi i dyrektorzy firm współpracujących z powiatem i powiatowi radni.