Już po raz osiemnasty zorganizowane zostały Karkonoskie Spotkania Turystyczne, podczas których wręczane są nagrody Starosty Jeleniogórskiego za działania związane z rozwojem i promocją powiatu czyli popularne Liczyrzepy. Tegorocznym Gospodarzem spotkania była restauracja "Siedlisko Pstrąga" w Mysłakowicach.

Z wielka przyjemnością informujemy, iż laureatką w kategorii „Za kreatywność służącą budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce” została kierownik referatu promocji miasta Szklarska Poręba Grażyna Biederman. W kategorii "Promocja Regionu" laureatem  został Robert Pawłowski - Mincerz Sudeckiego Bractwa Walońskiego, pomysłodawca "Wyprawy po złotego Auruna", twórca Żelaznego Tygla Walońskiego - jedynego takiego skansenu w regionie gdzie odtworzono średniowieczne urządzenia górniczo-hutnicze.

Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego - wręczył specjalną nagrodę przyznaną za całokształt działalności na rzecz rozwoju turystyki dla Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach.

Pozostali laureaci to:

  • „Najlepszy obiekt hotelarski” - hotel „Greno & SPA” w Karpaczu
  • „Najefektywniejsza promocja”  - „Zlot starych szybowców – Grunau Baby” organizowaną przez Aeroklub Jeleniogórski
  • „Najlepszy produkt turystyczny”  - Park Ryb Słodkowodnych „Siedlisko Pstrąga”
  • „Najlepsza promocja zagraniczna”  - Karkonosze – Związek Miast i Gmin, wydawca czasopisma „Sezon na Karkonosze”
  • "Za Całokształt Działalności Na Rzecz Turystyki"  - Józef Żądło - właściciel Willi Makado, prezes Towarzystwa Miłośników Karpacza.

Należy też zaznaczyć, że wśród nominowanych do nagrody był Art Skwer Letni Festiwal Sztuki organizowany co roku od 6 lat przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej.

Turystyczne nagrody „Liczyrzepy” wręczali starosta Anna Konieczyńska i przewodniczący rady powiatu Jerzy Pokój.
W uroczystości uczestniczyli poseł Zofia Czernow, wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu jeleniogórskiego, delegacje powiatu Bamberg i miasta Stegaurach, regionu miast Aachen, prezydent Bischofswerdy, czescy goście z Jablonca nad Nysą i z Vrchlabi, prezesi i dyrektorzy firm współpracujących z powiatem i powiatowi radni.