×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W dniach  31.08-6.09.2015 na Dolnym Śląsku gościliśmy dziennikarzy reprezentujących najważniejsze redakcje w Holandii. Dnia 2015.09.02 odwiedzili Oni również Szklarską Porębę, gdzie wybrali się na ciekawą wycieczkę by poznać i opisać nasze piękne tereny.

Odwiedzili nas Iris Hermans z dziennika "De Telagraaf" (największy dziennik w Holandii, nakład 650 tys. egz.), Nino Francois de Snoo popularny travel bloger, założyciel bloga Luxury4Men, Andrzej Pawluszek - kierujący amsterdamskim ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz  Tomek Januszka - przewodnik Sudecki, który tę grupę oprowadzał .

Dziennikarze  wyciągiem wyruszyli na Szrenicę, by zobaczyć przepiękne Karkonosze oraz widoki, które się z nich rozpościerają. Podczas wędrówki bardzo zaciekawiły ich opowieści o trudnej przygranicznej historii tego miejsca. Zafascynowani byli opowieścią o słupkach granicznych, które choć stoją w twym samym miejscu, to wyznaczały różne granice.

W nowej atrakcji która została otworzona w tym roku - Żelaznym Tyglu Walońskim - poznali, a wręcz mogli dotknąć, historii związanej z Walonami. Bardzo podobały im się zbiory minerałów, które znajdują się na naszym terenie.

Nie zabrakło też spotkania z Burmistrzem miasta  - Mirosławem Grafem - które odbyło się Karczmie Karkonoskiej w bardzo przyjaznej a wręcz przyjacielskiej atmosferze. Burmistrz przybliżył naszym gościom aktualna sytuację Szklarskiej Poręby oraz przedstawił plany na przyszłość.

Jednym z ostatnich punktów była wizyta na Polanie Jakuszyckiej oraz spotkanie z przedstawicielami Biegu Piastów. Tam podczas wycieczki po okolicy poznali atuty tego wspaniałego miejsca i zapoznali się z wielkimi imprezami rangi światowej,  które odbywają się w tym niezwykłym miejscu.

Dziennikarze wyjechali bardzo zadowoleni z wizyty. Wzbogaceni o wspaniałe wrażenia oraz nową wiedzę  o naszym terenie. Mamy nadzieję, że artykuły oraz materiały, które zaprezentują w swoich rodzimych mediach na pewno zachęcą mieszkańców „kraju tulipanów i wiatraków” do odwiedzenia Dolnego Śląska a w szczególności Szklarskiej Poręby.

Składamy podziękowania dla Biura Turystycznego Almar, oraz Pana Tomka Januszka, za profesjonalną organizację i obsługę tej wycieczki. Dziękujemy Karczmie Karkonoskiej za przepyszny obiad przygotowany dla naszych gości.

           

Dziękujemy również wszystkim instytucjom i atrakcjom, które nieodpłatnie przyjęły naszych gości i udostępniły Im swoje zasoby - Karkonoski Park Narodowy, Tygiel Waloński, Sudety Lift, Bieg piastów.