×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Już po raz 45 znany dziennikarz radiowej Trójki i wielki miłośnik kolarstwa Henryk Sytner zorganizował konkurs „Wakacje na dwóch kółkach”. Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych rowerzystów i słuchaczy Trójki. Aby zdobyć nagrodę w postaci rowerowej wyprawy należało przygotować kolarską wycieczkę po Polsce i zdać z niej relację. 

12 szczęśliwców  - tegorocznych laureatów -  przyjechało w Karkonosze by po treningu na trasach rowerowych Szklarskiej Poręby i okolic udać się na Costa Blanca w Hiszpanii. Głównym celem wizyty są oczywiście trasy rowerowe Szklarskiej Poręby na których laureaci szlifują formę przed wyjazdem do Hiszpanii. Jest to stały punkt każdej edycji „Wakacji na dwóch kółkach”.

Laureaci wraz z opiekunem Henrykiem Sytnerem zwiedzali okolicę nie tylko na rowerach. W programie ich pobytu były min. wjazd wyciągiem na Szrenicę, wizyta w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada, Leśnej Hucie, Tyglu Walońskim, Termach Cieplickich i Świeradowie Zdroju. Oczywiście najważniejszym elementem pobytu było eksplorowanie szlaków Rowerowej Krainy.

Jak co roku nie zabrakło spotkania z władzami Szklarskiej Poręby i pamiątkowej fotografii. Uczestnicy otrzymali od burmistrza Szklarskiej Poręby materiały promocyjne i mapy tras Rowerowej Krainy.

Laureatom gratulujemy zwycięstwa w konkursie i życzymy ciekawego, pełnego wrażeń pobytu w Hiszpanii. Mamy nadzieję, że kilometry przejechane po Rowerowej Krainie w tym roku nie będą ich ostatnimi i wrócą oni na rowerowe szlaki Szklarskiej Poręby