×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Pomimo upału (35°C), w sobotę (2015.08.08) na naszą kolejną wycieczkę po Szlaku Walońskim wyruszyło ok. 50 osób. Wycieczkę prowadził dr Przemysław Wiater - Kanclerz Sudeckiego Bractwa Walońskiego, historyk sztuki, kustosz dyplomowany, pracownik Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie.

Wycieczka na początek zawitała do Muzeum Karkonoskiego - Dom Carla i Gerharta Hauptmannów, gdzie w chłodnych pomieszczeniach wysłuchaliśmy opowieści o Walończykach i braciach Hauptmann. Przed ruszeniem w dalsza drogę zwiedziliśmy piękny park przy Muzeum - Ogród Ducha Gór.

Dalej przeszliśmy na Sztolnie i do Leżakowni – ze względu na upał wybraliśmy najkrótszą możliwą drogę. W Leżakowniach mieliśmy okazję wziąć udział w gimnastyce oddechowej poprowadzonej przez rehabilitantkę z Izerskiego Centrum Pulmonologii i Chemioterapii. Dziękujemy Paniom z Izer Medu w Szklarskiej Porębie za serwowaną na ochłodę wodę z miętą i cytryną, za smaczne cukierki a przede wszystkim za piękny uśmiech. ;) A wszystko to przy dźwiękach muzyki Kosmos Mega Sound System.

Spotkaniu towarzyszył poczęstunek w postaci kiełbasy, który wpłyną na regenerację utraconej energii podczas tej wyczerpującej wyprawy. W gościnnych progach historycznego miejsca terapii oddechowej, jakimi są leżakownie spędziliśmy niemal 3 godziny, i w tym czasie odwiedził nas obecny burmistrz - Mirosław Graf - oraz były burmistrz - Grzegorz Sokoliński. Po jedzonku obejrzeliśmy jeszcze występ Grzegorza Żaka, który stworzył świetny klimat na zakończenie wycieczki. 
Wszyscy najedzeni i wypoczęci wrócili do domów.

Zapraszamy na kolejną wyprawę już 15 sierpnia 2015r.

                      
Park Ducha Gór, Ogród Rzeźb Marek Parcej,