Zmiana organizacji ruchu na ulicy Uroczej — dojazd do SkiAreny Szrenica

Ulica Urocza, wzdłuż której przy południowym pasie są parkingi, jest teraz ulicą jednokierunkową w kierunku do ul. Turystycznej i SkiAreny Szrenica (kolei linowej, tras narciarskich i parkingów). Jednokierunkowy ruch rozpoczyna się powyżej Muzeum Mineralogicznego, na wysokości hotelu DIAMENT. Pas lewy służy dojeżdżaniu do SkiAreny, na parkingi miejskie oraz do obiektów noclegowych przy ul. Turystycznej. Pasem prawym do centrum jeżdżą skibusy oraz taksówki.
Pasy na przeważającej długości oddzielone są separatorami uniemożliwiającymi zmianę pasa. Dlatego też należy zdecydować o zajęciu właściwego pasa już na początku ul. Uroczej. Na ul. Kilińskiego w odległości 600, 300 i 100 metrów znajdują się tablice informacyjne o podziale pasów na ul. Uroczej.

Na ul. Uroczą nie mogą wjeżdżać autokary z więcej niż 25 miejscami. Stosowny znak znajduje się przy parkingu miejskim na ul. Kilińskiego, na którym mogą parkować autobusy.

Wjazd z końcowego odcinka ul. Turystycznej (z parkingów miejskich przy SkiArenie Szrenica) jest zakazany w ul. Uroczą, a możliwy tylko dalej w dół ul. Turystyczną, która już od kilku lat jest jednokierunkowa do centrum miasta.

Kierowcy wysadzający narciarzy mogą zatrzymać się przy ul. Turystycznej, poniżej skrzyżowania z Uroczą, przy lewej krawędzi jezdni, pomiędzy Willą GÓRSKA PASJA a hotelem GAWRA.

Miejsca parkingowe przy ul. Uroczej można zajmować WYŁĄCZNIE równolegle do jezdni (nie jak dawniej ukośnie). Na całej ul. Uroczej obowiązuje całkowity zakaz postoju (poza miejscami parkingowymi).

W soboty i niedziele auto osobowe warto pozostawić na parkingach miejskich przy ul. Kilińskiego i Turystycznej (opodal sklepu NETTO), a na SkiArenę Szrenica dojechać SKIBUSEM miejskim.

 

Zmiana ruchu - wybór pasówZmiana ruchu - buspas